09039833345

 

 

سوال: متداول ترین علائم موریانه ها کدامند؟

 

جواب: به دلیل اینکه بیشتر خسارت  ها ناشی از موریانه های درون دیواره های داخلی یک ساختار است، این می تواند مشکل باشد  تشخیص دهید که آیا شما یک مشکل موریانه ای دارید.

علائم حمله موریانه

به هر حال، سه علامت هشدار دهنده برای کمک به شما وجود دارند که تعیین کنید آیا یک مشکل موریانه دارید یا خیر.

 

موریانه ها، زنده یا مرده

 

موریانه های بالدار اغلب اولین نشانه ی یک هجوم موریانه ای زیر زمینی اند. موریانه های حمله کننده به نور جذب می شوند و اغلب نزدیک پنجره ها، در ها ، دریچه ها و لوازم روشن یافته می شوند. تجربه ی حمله ی یک موریانه ، نشانه ای از این است که ملک شما یک مشکل موریانه ای دارد.موریانه های کارگر،حشرات کوچک، دارای رنگ روشن هستند که وقتی در معرض نور قرار می گیرند، به سرعت حرکت می کنند. همچنین آنها، اعضای خانواده ای هستند که باعث بیشترین تخریب به ساختار می شوند. حتی اگر شما نشانه های موریانه ها را ندیده باشید، پنجره ها، دریچه های گرمایشی، در ها ، سینک ها و وان های حمام را برای موریانه های مرده یا بال های موریانه بررسی کنید.

 

برای مبارزه و سمپاشی موریانه منازل در تهران می توانید با شماره 09192281337 تماس بگیرید.

 

لوله های گلی

 

لوله های گلی، برای موریانه ها ، پناهگاه فراهم می کنند و یک ظاهر گل آلود، مسطح در حدود عرض یک نی نوشیدنی دارند.

لوله گلی موریانه

به دنبال لوله های گل آلود همراه با شکاف های زیر کف ها، پیرامون ستون ها یا لوله ها، پایه ها،دودکش ها ، بین کناره ها، لوله کشی خانه ها و اثاثیه دیگر باشید.لوله های گل آلود همچنین ممکن است تا تاسیسات بتونی و سطوح باز دیگر بسط یافته باشند.

 

چوب تو خالی

 

یک روش دیگر برای بررسی وجود موریانه ها، ضربه به چوب همراه با دیوار ها، پایه ها و طاقچه ها در هر چند اینچ با یک دسته ی پیچ گوشتی است.چوب آسیب دیده ، صدای تو خالی خواهد داشت و اگر ناحیه شدیدا آسیب دیده باشد، دسته ممکن است  سطح چوب ها را بشکند. اگر ناحیه فعال باشد، ممکن است شما موریانه های کارگر را درون آن دیده باشد.

سورخ شدن چوب توسط موریانه

نواحی تاریک یا تاول های در کف های چوبی، یک شاخص از یک حمله ی موریانه ی زیر زمینی اند. زیرا موریانه های زیر زمینی قابل پیش بینی اند، این ایده ی خوبی برای بررسی منظم ملک تان توسط یک متخصص آموزش دیده است.

 

سوال:موریانه ها در واقع می توانند چه مقدار خسارت ایجاد کنند؟

 

جواب: موریانه ها باعث حدوداً 5 بیلیون دلار خسارات به دارایی و  هزینه ی تعمیر سالیانه شوند.

خسارت موریانه چقذر است

در واقع، موریانه ها نسبت به آتش ها، سیل ها و طوفان ها بیشتر به خانه ها آسیب می زنند. بیش از 4 میلیون خانه در ایالات متحده در خطر هجوم در طی این سال هستند.  

برای مبارزه و سمپاشی موریانه منازل در تهران می توانید با شماره 09192281337 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط:

روش مقابله با موریانه

موریانه ها چه موجوداتی هستند؟

 

سوال: چطور بدانم که آیا من مورچه های بالدار دارم یا موریانه های حمله کننده؟

 

جواب: موریانه های بالدار ، بدن های رنگی با کمر های پهن و دو جفت بال دارند که دارای اندازه و شکل مساوی اند. حمله کننده های موریانه ای زیر زمینی، بدن هایی حدود یک چهارم اینچ طول دارند.

تفاوت مورچه بالدار و موریانه

حمله کننده ها به سرعت بال های شان را بعد از یک پرواز مختصر می ریزند. مورچه های بالدار ، کمر های باریک و دو جفت بال دارند که دارای اندازه و شکل متفاوت اند( جفت جلویی بزرگ تر است). مورچه های پرواز کننده، بال های خود را مانند موریانه ها می ریزند. بال های موریانه ها همگی دارای اندازه ی یکسان هستند. چند تا از آنان را جمع کنید و با تهران سم تماس بگیرید تا آنها را شناسایی کنید و مطمئن شوید.

 

سوال: چگونه می توانم یک موریانه را شناسایی کنم؟

 

سوال: موریانه های کارگر، حشرات رنگ پریده با بدن های نرم و اندازه ای حدود یک چهارم اینچ طول هستند. به نظر می رسد که یک سر و یک بدن دارند زیرا قفسه ی سینه ی آنها به طور گسترده ای به شکم شان متصل است. شاخک هایشان مستقیم است.

شناسایی انواع موریانه ها

 

موریانه ها به اشتباه ، مورچه های سفید نامیده می شوند، اما ظاهرشان شبیه مورچه نیست. مورچه ها معمولا رنگ شدیدی دارند و سه منطقه ی بدنی متمایز دارند: سر، سینه و شکم.  همچنین مورچه ها یک کمر خیلی باریک یا نازکی دارند و شاخک هایشان دسته دار است.

 

موریانه های بالدار، همچنین به عنوان حمله کننده ها شناخته می شوند، بدن های رنگی با کمر های پهن و دو جفت بال دارند که دارای شکل و اندازه ی یکسانی اند. حمله کننده های موریانه ی زیر زمینی بدن هایی حدود یک چهارم اینچ طول دارند. حمله کننده ها خیلی سریع بال های شان را بعد از یک پرواز کوتاه می ریزند. از سوی دیگر،مورچه های بالدار ، کمر های باریک و دو جفت بال دارند که  اندازه و شکل شان متفاوت است( بال هایی جلویی خیلی بزرگ ترند).

 

سوال : چگونه می توانم بگویم که یک تجربه ی آفات، ناشی از موریانه هاست یا سایر حشرات؟

 

جواب: موریانه های چوب خشک، مدفوع کلوچه ای شکل کوچک ایجاد می کنند. اینها اغلب روی سطوحی که مستقیما زیر نواحی مورد هجوم هستند، انباشته می شوند. گواهی از فعالیت میتواند شامل سوراخ های میخی کوچک در سطح ناحیه ی مورد هجوم و موم ها ی انباشته شده در زیر شوند. همچنین شاید حمله کننده ها را هم بتوانید مشاهده کنید. تولید مثل کننده ها برای آغاز هجوم های جدید در نواحی دیگر ساختمان ، حمله می کنند. این اغلب بین اوایل تابستان و اواخر پاییز ، بسته به جایی که زندگی می کنید رخ میدهد.

مطالب مرتبط:

چگونه از شر موریانه‌ها خلاص شویم؟

 

آسیب موریانه به دیوارها و کفپوش های چوبی

جلوگیری از آسیب موریانه به کفپوش های چوبی

 

 

سوال: تونل گل آلود روی پیچ دیوار خارجی ام وجود دارد، آیا باید نگران وجود موریانه ها باشم؟

 

جواب: تونل های گلی ، یکی از برترین شاخص های فعالیت موریانه ی زیر زمینی است. هر چه زودتر با شعبه ی محلی تهران سم خود تماس بگیرید.

 

سوال: آیا موریانه ها واقعاً چوب را می خورند؟

 

جواب: بله موریانه ها واقعاً چوب می خورند. به طور ذاتی، موریانه ها یک نقش مفید بازی می کنند تا کمک کنند چوب همانند انسان ها به خاک برگردد، و یک ماده ی ارگانیک شود که مواد مغذی را برای گیاهی فراهم می کند و توانایی خاک را برای نگهداشتن آب افزایش میدهد.

آیا موریانه ها چوب می خورند

 

با استفاده از باکتری، تک سلولی و میکروب هایی که درون معده هایشان، موریانه ها قادرند سلولز را که جز اصلی چوب است هضم کنند. آنها به شدت سازمان دهی شده و مداوم برای جستجوی منابع غذایی جدید هستند. بر عکس چیزی که ممکن است فکر کنید، آنها هر چیز حاوی سلولزی را می خورند- کاغذ دیواری، کتاب ها، جعبه ها، پشتی فرشی، میخ دیواری و حتی مبلمان.

 

سوال : آیا موریانه ها می توانند راه خود را از بتن باز کنند؟

 

جواب: موریانه ها نمی توانند از طریق بتونه ی جامد رد شوند، اما آنها می توانند تنها از طریق یک شکاف با عرض 1/32nd  اینچی رد شوند.

 

موریانه های زیر زمینی معمولا وارد یک ساختمان از طریق خاک همراه با بنا یا از طریق شکاف ها در الوار، اتصالات بسطی، سوراخ های آب، جاهای خالی در خشت ها یا بلوک ها و اطراف لوله کشی می شوند. عرشه ها، دالان ها و ساختار های چوبی دیگر در تماس با زمین همچنین ، پله های دسترسی راحت برای موریانه ها هستند.

برای مبارزه و سمپاشی موریانه منازل در تهران می توانید با شماره 09192281337 تماس بگیرید.

در حالی که حمله های موریانه ی زیر زمینی را میتوان تا یک کلونی زنده در بیرون خاک ساختمان دنبال کرد، برخی حمله ها بالای زمین می باشند. این وقتی رخ میدهد که یک پادشاه موریانه ای و ملکه، یک آشیانه ی جدید را درون یک ساختمان می سازند، یا وقتی که موریانه های کارگر، مجزا می شوند و نمی توانند به کلونی والدین خود برگردند. چنین موقعیت هایی متداول ترین نواحی با رطوبت بالا هستند. ساختار هایی با سقف های صاف یا نشت های مزمن هم می توانند در خطر باشند زیرا ساختار به کلونی موریانه ای اجازه میدهد که حتی بدون یک اتصال به خاک زنده بمانند. در چنین مواردی، مشکلات ساختاری ممکن است به اندازه ی فعالیت موریانه ای برای خانه، صدمه بزنند.

 

اقدامات ساختاری متداول هم میتوانند در مشکلات موریانه ها با فراهم کردن هدایت ظاهری برای موریانه ها به یک ساختار یا ایجاد شرایط رطوبتی ایده آل برای کلونی سازی، مشارکت کنند. برخی مثال های این اقدامات شامل تماس چوب به خاک از تخته هایی که بعد از ساختار تکمیل نمی شوند، چوب از دفن شدن زیر تخته سنگ اجتناب می کند، زهکشی نا مناسب و گچ کاری زیر شیب ها هستند.

 

شیوع یافتن خیلی بالای خاک مجاور با بنای ساختار هم میتواند یک تهاجم را برای موریانه ها جهت خزیدن به درون ساختمان فراهم کنند.

 

سوال: آیا سازنده ی یک خانه ی  جدید معمولا در برابر موریانه ها ، محافظت می کند؟

 

جواب: فقط چند ایالت وجود دارد که نیاز به معالجه ی قبلی خاکی برای کنترل موریانه های زیر زمینی طی ساختن دارند معمولا این قرض دهنده ی وام است که نیاز به این دارد، مخصوصا در نواحی مستعد- موریانه.

 

سوال: من یک کنده ی درخت قدیمی دارم که توسط موریانه ها مورد هجوم قرار گرفته است، آیا باید آن را پاکسازی کنم؟

 

جواب: شما نباید کنده را پاکسازی کنید، اما ممکن است بخواهید خانه ی خود را در مقابل موریانه ها امن کنید. در نواحی کشور که در آن موریانه ها متداول هستند، این غیر عادی نیست که آنها را در زمین، در کنده های درخت در خرابه های نزدیک یک ساختمان بیابیم. اگر خانه ی شما برای کنترل یا جلوگیری از ورود موریانه ها ، پاکسازی نشده باشد، شما باید یک نظارت نزدیک بر موریانه ها و یک بازرسی متخصص تهران سم داشته باشید و یک برنامه ی کنترل موریانه پیاده سازی کنید.

 

موریانه های زیر زمینی در زمین آشیانه می کنند و به دنبال غذا ( سلولز یا چوب) در نواحی تا نیم قوس یا اندازه ی بیشتر، کاوش می کنند. یک احتمال بالا وجود دارد که اگر آنها نزدیک خانه ی شما کشف شوند، در نهایت به آن هجوم خواهند برد- اگر این کار را قبلا نکرده باشند. پاکسازی کنده ، هیچ بازخورد عظیمی روی کلونی یا جستجوی مداوم آن برای یافتن منابع غذایی جدید نخواهد داشت. با شعبه ی تهران سم محلی خود برای بازرسی و یافتن گزینه های کنترلی خود تماس بگیرید.

 

اقدام پیش گیرانه، در هر حوزه ی مستعد موریانه، عاقلانه است و شما همچنین باید پیاده سازی یک برنامه ی کنترلی تهران سم  را قبل از پی بردن به یک هجوم، در نظر بگیرید.

 

تمام خرده چوب های پیرامون خانه ی خود را، مخصوصا بعد از ساختار جدید و مدل سازی دوباره ، از میان بردارید. این شامل تخته های چوبی شکل همراه بنا ها، تنه ی درختان و ریشه ها و همچنین هیزم انباشته شده نزدیک خانه می شود.

 

چون موریانه ها نیاز به رطوبت دارند تا زنده بمانند، خاک پیرامون بنای خود را هموار کنید به طوری که آب را از خانه به بیرون حمل کند. فاضلاب ها و ناودان را خوب تعمیر کنید.

 

سوال: آیا حمله کننده های موریانه ای زیر زمینی به خانه، مبلمان ، قفسه های من و غیر حمله می کنند؟

 

جواب: حمله کننده های موریانه ی زیر زمینی، به دنبال خاک مرطوب در نزدیکی چوب هستند تا یک کلونی جدید را آغاز کنند. احتمال وجود این شرایط در خانه ی شما خیلی پایین است، بنابراین آنها نجات نخواهند یافت مگر اینکه حمله کننده ها به هوای آزاد برسند.

 

سوال: خانه های با موریانه ها در همسایگی من وجود دارند، چگونه می توانم از خانه ی خود محافظت کنم؟

 

جواب: موریانه ها در طول سال کاوش می کنند و بیشتر از همه در زیر زمین پخش می شوند. اگر خانه ی شما اکنون بدون موریانه است، میتواند توسط موریانه هایی مورد حمله قرار گیرد که در نزدیکی شما فعال هستند. یک برنامه ی کنترل موریانه ای پیش گیرانه، به شما کمک خواهد کرد که از هجوم موریانه ها دوری کنید. با شعبه ی تهران سم محلی خود برای اطلاعات بیشتر در باره ی زیست شناسی موریانه، عادت ها و گزینه های درمانی، تماس بگیرید.

 

سوال: در یک خانه ی گچکاری شده، آیا باید نگران موریانه ها باشم؟

 

جواب: مشکلات موریانه ای در خانه های گچ بری ، متداول اند. معمولا دلیلش این است که پایان خارجی گچ بری، تا زیر سطح خاک پیرامون ساختمان گسترش می یابد. این یک فضای کوچک بین بنا و انتهای گچ کاری می سازد ، و به ورود موریانه هایی اجازه میدهد که کاملا مخفی از دید هستند.

 

یک وضعیت دیگر شامل انتها های گچ بری ترکیبی می شوند که یک لایه ی پایه از تخته ی فوم منجمد دارند. این نوع اغلب تا زیر سطح خاک گسترش میابد، و وقتی موریانه ها به فوم دسترسی یافتند، میتواند به همه جای پیرامون ساختمان بروند. این نوع از انتهای خارجی مستعد ورود رطوبت هم هست، که کمک خواهد کرد که از ورودی یکباره ی موریانه ها پشتیبانی شود.

برای مبارزه و سمپاشی موریانه منازل در تهران می توانید با شماره 09192281337 تماس بگیرید.

 

سوال : چگونه از شر موریانه های چوب خشک خلاص شوم؟

 

جواب: به احتمال زیاد، یک خانه ی مورد هجوم قرار گرفته با موریانه های چوب خشک ، نیاز به ضد عفونی سازی خیمه ای خواهد داشت. ضد عفونی سازی خیمه ای شامل پوشش دادن خانه ی شما با پارچه ی کرباسی و معرفی یک گاز ضد عفونی کننده برای نفوذ به تمام چوب آلوده می شود. این موثرترین روش کنترل آلودگی های موریانه ای چوب خشک است.

 

سوال: چگونه میتوانم از یک هجوم موریانه ای جلوگیری کنم؟

 

جواب: تهران سم به موریانه های زیر زمینی دست میابد قبل از اینکه آنها به شما برسند.

سماشی موریانه

برنامه ی سد طعمه ای، یک پاکسازی پیشرفته پیرامون محیط خانه ی شما مقرر می کند و بازرسی سالیانه را برای بررسی فعالیت موریانه ای فراهم می کند. یک گزینه ی  دوم،برنامه ی پوشش موریانه  ی زیر زمینی است، که یک بازرسی موریانه ای تخصصی سالیانه و علاج های رایگان را در صورت کشف موریانه ها ارائه می کند. هر دو نقشه توسط ضمانت جاری پشتیبانی می شوند که در برابر هر نوع هزینه ای از درمان های آینده یا تعمیر های خسارت ها ، حفاظت می کنند.

 

سوال: خانه ی من موریانه ندارد- هنوز هم باید یک پاکسازی موریانه ای اتخاذ کنم؟

 

جواب: بله، بدون یک برنامه ی پیش گیری کننده ی موثر، مانند برنامه ی سد طعمه ای ما، خانه ی شما در معرض خسارت موریانه ای است، که می تواند تا وقتی که تبدیل به یک مشکل جدی شود، مخفی بماند.

 

برنامه ی سد موریانه ای تهران سم برای حذف موریانه ها  و کلونی های آنان طراحی شده است.

 

در نظر داشته باشید که چون شما موریانه ها را نمی بینید ، به این معنی نیست که ملکه شما از هجوم در امان است . موریانه های زیر زمینی در کلونی های زندگی می کنند که می توانند میزبان صد ها تا هزاران موریانه باشند. آنها  24 ساعته در یک روز کار می کنند و اغلب یافتن آنها سخت است زیرا 80 درصد چوبی که آنها می خورند درون ساختار مخفی است.

 

سوال: حذف یا کنترل یک کلونی موریانه با طعمه، چقدر زمان می برد؟

 

جواب: موریانه های انفرادی میتوانند ظرف چند روز بعد از مصرف طعمه، تحت تاثیر قرار گیرند، اما ممکن است کنترل یا حذف کلونی چند ماه زمان ببرد. این بسته به زمان سال ، تعداد موریانه های موجود در کلونی، تعداد کلونی های آلوده و گونه های موریانه ای متغیر است.

 

سوال: چگونه موریانه ها را کنترل کنم و از هجوم های آینده پیش گیری کنم؟

 

جواب: گزینه های موثر بسیاری بر اساس نوع موریانه ها در خانه ی شما وجود دارند. تهران سم  یک بازرسی موریانه ای توصیه می کند تا بهترین روش و برنامه ی درمانی را تعیین کنید. درمان های مایعی از کاربرد هایی برای خاک در نقاط ورودی بالقوه به ساختمان استفاده می کنند. وقتی موریانه ها به دنبال منابع غذایی می گردند، اگر وارد ساختمان شوند با ناحیه ی درمانی تماس پیدا می کنند.

 

درمان های خاکی ، به منظور کنترل موریانه ها برای بازه های زمانی گسترده هستند. با این حال ممکن است آنها به دلیل اختلال  منطقه ی درمانی فیزیکی، دچار رخنه شوند( فعالیت های خاکبرداری، ساختن ، فرسایش) ، ریشه های درختان که از  طریق منطقه ی درمانی رشد می کنند و انحطاط طبیعی موریانه ای ، ازجمله ی آنان هستند. به همین دلایل، بیشتر درمان های کنترل موریانه ای با ضمانت های تجدید پذیر در دسترس هستند.

 

 

https://www.terminix.com/termite-control/faqs/#featured

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط