09039833345

 

چگونه از شر موش های موجود در آشپزخانه خلاص شویم

 

موش ها تقریبا در هر مکانی از خانه نا خواسته و نا خوش آیند هستند. با این حال, حضور موش در آشپزخانه میتواند معضل ناراحت کننده تری باشد. چون بالاخره, در این محل شما غذای خوب را آماده کرده و حتی شاید نوش جان نیز میکنید. اما با چه موجودات غذاهای خود را در حال اشتراک هستید؟ و چگونه میتوانید از خانه تان محافظت کنید؟

 

موش ها چگونه وارد خانه میشوند

 

موش ها موجودات شب خیزی هستند, آنها ترجیح میدهند که روز ها قایم شوند و از غروب تا طلوع به دنبال غذا بگردند. آنها چابک و کتجکاو نیز هستند و به خاطر ساختار استخوانی انعطاف پذیری که دارند میتوانند در کوچک ترین نقطه ها قایم شده باشند. پس باید واقع بین و صبور باشید و کل ساختمان مورد نظر را, از سر تا پا, داخل و بیرون, به طور کامل بررسی شود.

 

موش ها البته که مزاحمان نا خوش آیندی هستند. هیچ چیزی فضا و اتمسفر یک مهمانی شام دلنشین را از دیدن یک موشِ سیر که در حالی که از غذاهای داخل مهمانی در داخل دهانش دارد رد میشود, بیشتر خراب نمیکند.

 

چون موش ها تغذیه کننده های بی تفاوتی هستند, هیچ نوع مواد غذایی از آنها در امن نیست. دانه, بذر, میوه, شکلات و حشرات از خوراکی هایی هستند موش ها را سیر میکنند.

 

به علاوه بر ضربه زدن به منبع غذای شما, موش ها سیم ها و پارچه موجود در داخل خانه را مورد ضربه قرار میدهد. از یاد نبرید که دندان های آنها چقدر کوچک و تیز هستند.

 

خطر بیماری های ریشه گرفته از جوندگان

 

اصلی ترین تهدیدی که توسط آلودگی موش به وجود می آید, پخش و انتقال مریضی آنها است. آنها به حمل بیماری های مانند سالمونلا, کک, کرم های نواری و غیره معروف هستند. آنها میتوانند باعث واکنش آلرژی در بعضی افراد, مخصوصا آن هایی که مبتلا به آسم هستند, شود.

 

موش ها بسیار دوست دارند که سیم های الکتریکی را نیز بجوند. این میتواند باعث قطعی برقی و حتی آتش سوزی شود.

 

چگونه از شر موش در آشپزخانه خلاص شوید

 

شما یک موش در آشپرخانه تان دیده اید, این باعث جیغ و داد کشیدن شما و پریدن روی صندلی های اطرافتان میشود. بعد چی؟

 

موش ها خود به خود خواهند رفت. شما باید کاری انجام بدهید تا از شرشان خلاص شوید. بر خلاف انتظار, یکی از موثر ترین روش های برای مقابله با آلودگی موش ها یک روش سنتی است: تله موش! وقتی که شما در ناحیه ای یکی از نشانه های مرتبط با موش ها را مشاهده کردید (غذای خورده شده, مدفوعات, پارچه یا کاغذ جویده شده, سیم های سوخته) در آن مکان بیشتر تمرکز کنید. تله ها را بر اساس راهنمای موجود جا گذاری کرده و مطمئن شوید که به صورت متدوام آن ها را چک کرده و عوض میکنید.

 

کجا تله را جای گذاری کنید؟ اولین محلی که آن جا تله میگذارید باید جایی باشد که سندی مبنی بر وجود موش مشاهده میشود. ولی باید منبع مشکل را نیز پیدا کرد. این جوندگان لانه خود را کجا ساخته اند؟ وقتی که لانه را پیدا کردید, تله ها در تمام ورودی های موجود جای گذارید کنید. اگر نتوانستید لانه را پیدا کنید در نظر داشته باشید که از یک متخصص کنترل آفات کمک بگیرید.

 

اگر شما دوست ندارید موش ها را از طریق تله بکشید, میتوانید شیوه های جایگزینی میانند تله های انسانی و مدافعان صوتی را در نظر بگیرید. اما مطمئن باشید که شدت تاثیرگذاری آنها را بررسی کنید. با اینحال, اگر خواستید موش ها را در مکان دیگری رها کنید, مطمئن باشید که آنها را در مکانی بسیار دور رها کنید چون مطمئن باشید اگر آنها راهشان را پیدا کنند, باز خواهند گشت.

 

بیماری هایی که جوندگان انتقال میدهند را از یاد نبرید. هرگونه مدفوعی را جارو برقی بکشید. هر مکانی که آنها با آن تماس داشته اند را ضد عفونی کنید و هرگونه غذایی که با آنها در تماس بوده اند را نیز دور بریزید.

 

موثری ترین شیوه برای خلاص شدن از شر موش ها, کمک گرفتن از یک متخصص است.

 

یک متخصص کنترل کننده آفات, روش و گزینه های متفاوتی برای خلاص شدن از شر این مزاحمان جونده از خانه ی شما, به صورت موفق دارند تا مطمئن شوند که چنین آلودگی دوباره اتفاق نیفتد.

 

 

 

مقالات مرتبط