09039833345

 

سوسک‌های خانه را با پیاز فراری دهید.

سوسک‌ها، چه ریز باشند و چه درشت، حشراتی موذی هستند که موجب چندش انسان می شوند. چگونه می‌توان از شر آن‌ها خلاص شد؟ با استفاده از پیاز، این کار ممکن است. ما به شما آموزش می‌دهیم.

سوسك و پياز

در گوشه و کنارمنزل پیاز قرار دهید.

دیدن سوسک برای همه چندش‌آور است. این مشکل خودبه خود حل نمی‌شود، هر قدر هم منتظر بمانید. پس چاره چیست؟ راه مؤثر و قابل اجرا کدام است؟ سوسکها بی دعوت می‌آیند و مدت‌ها می‌مانند. هیچ صاحب‌خانه‌ای هم آن‌ها را دوست ندارد. بهترین راه از بین بردن این موجودات موذی چیست؟

فروشگاه‌ها محصولات متفاوتی برای از بین بردن سوسکها به شما ارائه می‌کنند، اما باید توجه کنید که این محصولات بی ضرر هم نیستند. نبابراین، قظعا اگر بدانید آن‌ها را انتخاب نمی‌کنید. از جمله ضررهای سوسک‌کشها بوی نامطبوعی است دارند که و مدت‌ها در خانه باقی می‌ماند. علاوه بر این، مواد شیمیایی برای سلامتی کودکان زیان‌بار است.

كشتن سوسك با پيار

 

اما راه دیگری هم هست. ما یک روش طبیعی و بی ضرر برای رهایی از شر سوسک‌ها به شما یاد می‌دهیم.

مطالب مرتبط:

چرا در خانه من سوسک وجود دارد؟

انواع سوسک ها

چرخۀ زندگی سوسک ها

 

انواع سوسک ها و ویژگی های آنها

مهم‌ترین فرق آفت‌کش خانگی و آفت‌کش کارخانه‌ای این است که اولی برای سلامتی ضرری ندارد. پس اگر به سلامت خود و کودکانتان اهمیت می‌دهید، بکوشید از روش‌های طبیعی، مؤثر و ساده استفاده نمایید .

بهترین راه دفع سوسک‌های خانگی چیست؟

ما طرز ساخت دو نوع سوسک‌کش به شما یاد می‌دهیم:

الف. ترکیب پیاز و جوش شیرین

مواد لازم:

1.      یک عدد پیاز

2.      یک قاشق غذاخوری جوش شیرین

طرز تهیه‌ی ماده‌ی سوسک‌کش:

پیاز را خرد کنید، سپس جوش شیرین را روی آن بریزید و با هم خوب مخلوط نمایید. بعد آن را در گوشه و کنار خانه و آشپزخانه و جاهایی که محل رفت و آمد سوسک‌هاست، قرار دهید. فکر می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟ سوسک‌هایی که در گوشه و کنار خانه و آشپزخانه پنهان شده‌اند بیرون می‌آیند و می‌میرند و شما با  منظره‌ای زیبا مواجه می‌شوید: سوسک‌های مرده را می‌بینید که در کف اتاق و آشپزخانه پراکنده شده‌اند.

ب. ترکیب سیر و  پیاز و  فلفل

مواد لازم

1.      یک عدد پیاز

2.      یک قاشق غذاخوری فلفل قرمز

3.      یک حبه سیر تازه

4.      یک لیتر آب

5.      یک کاسه‌ی کوچک

6.      یک اسپری پلاستیکی

طرز استفاده:

سیر و پیاز را از پوست درآورید، سپس خرد کنید و داخل کاسه بریزید. بعد قدری  فلفل به آن اضافه نمایید. به آن قدری آب بیفزایید و خوب هم بزنید. بعد از یک ساعت که مواد کاملا خیس خورد، آن را داخل ظرف اسپری بریزید و گوشه‌های خانه و آشپزخانه را با آن سم‌پاشی نمایید. امتحان کنید، ببیند نتیجه چه‌قدر زیباست!

 

مقالات مرتبط