09039833345

آیا خودمان میتوانیم با ساس مبارزه کنیم؟

ساس ها یکی از پر اضطراب ترین نوع آلودگی آفت هست. فکر وجود ساس ها در خانه تان کافی است تا شب را تا صبح بیدار بمانید. چون خلاص شدن از شر ساس ها سخت است, شاید انجام دادن کنترل ساس ها به صورت فردی کمی غیر ممکن شود.

پس آیا درمان خانگی موثری برای ساس ها وجود دارد؟

روش خانگی مبارزه با ساس

·                   دستگاه های اولتراساند (فراصوت) راه حل های اولتراساندی زیادی برای آفت های مختلف وجود دارد که موثر است, اما مانند اکثر اینگونه ابزار, در مقابل ساس ها به هیچ دردی نمیخورند.

·                   جوش شیرین اگر به اطراف جاهایی که ساس ها آن جا را تسخیر کرده اند بریزید, باید بتوانید ساس ها موجود را بکشید. بعد از چند روز جارو برقی کشیده و این روند را تکرار کنید. با این حال, مدرک علمی برای اثبات این روش وجود ندارد. اما به نظر میرسد در بعضی مواقع جواب میدهد, ولی شما نباید روی این روش زیادی حساب باز کنید که آلودگی موجود را از بین ببرد.

·                   تخت خواب را شست و شو دهید اگر رخت خواب خود را باز کرده و با دمای بسیار بالایی شست و شو دهید, روش موثری برای خلاص شدن از شر ساس ها است. این شیوه درمان یکی از بهترین روش ها برای نابود کردن ساس ها است و اکثر کنترل کنندگان آفات نیز از آن استفاده میکنند.

·                   گلوله نفتالین اگر گلوله نفتالین را در منطقه ی پر رفت و آمد کک ها بگذارید, باید بتوانید باعث عقب نشینی و جلوگیری از آلودگی آنها شوید. مطمئنا نمیتواند همچین اتفاقی بیفتد, در غیر این صورت اسمش را میگذاشتند گلوله ساس ها نه گلوله نفتالین.

·                   پودر تالک (طلق) این روش شبیه روش جوش شیرین میباشد. باید پودر تالک را اطراف مکان های پر رفت و آمدِ ساس ها ریخت یا یک کاسه از آن را زیر تخت گذاشت. یکبار دیگر, هیچ مدرکی برای اثبات کارایی این روش وجود ندارد, به این دلیل به درد نخور است.

·                   جارو برقی کشیدن اگر خانه تان را با دقت کامل جارو بکشید, به تشک ها توجه کنید و زیر مبلمان ها و امتداد لبه دیوار ها را نیز با دقت و به خوبی جارو بکشید, میتواند روشی موثر در مقابل ساس ها باشد. به یاد داشته باشید تا کیسه جارو برقی را خارج از خانه در یک سطل آشغال خالی کنید. میتوانید برای مطمئن کاری تخت خواب تان را ضد-حشره تخت خواب بکنید.

·                   روغن درخت چای یک روغن مهم دیگر که گفته میشود ساس ها را خفه کرده و مجبور به عقب نشینی میکند. البته فقط موقعی موثر است که مستقیما به حشره زده شود, این تقریبا غیر ممکن است از آن جایی که ساس ها عاشق پنهان شدن بوده و بسیار سریع هستند.

اگر دچار آلودگی ساس ها در خانه تان شده اید, بهترین کار تماس با یک متخصص نابود کنندۀ آفت محلی است. این باید بلافاصله انجام شود تا آلودگی بدتر نشود.

 

 

https://www.pestcontrolinlondon.co.uk/diy-bed-bug-control/

 

مقالات مرتبط