09192281337

 

روش درمان‌ نیش ساس

ما همگی این را تجربه کرده‌ایم. با خیره شدن به یک نقطه‌ی قرمز به ظاهر جدید با تعجب می‌پرسید: " آیا این نیش است؟"، " من در کجا دچار آن شدم؟" و در نهایت، " چه نوع ساسی توانسته است مرا نیش بزند؟" اگر به تازگی با ساس  مواجه شدید، احتمالاً در حال حاضر درمان‌های ساس  را جستجو کرده‌اید؛ اما چگونه می‌توانید مطمئن باشید که این روش صحیح عمل است؟ قبل از اینکه به نحوه‌ی درمان نیش‌های ساس  بپردازیم، بیایید نگاهی دقیق‌تر به شناسایی آنها بیاندازیم

درمان نیش ساس

 

نیش‌های ساس  شبیه چه چیزی هستند؟

 

نیش‌های ساس  معمولاً بدون درد هستند و در حقیقت، اکثر مردم حتی نمی‌فهمند که بلافاصله گاز گرفته شده‌اند. قبل از اینکه نشانه‌های نیش دیده شوند، ممکن است در هر کجا ایجاد شده باشند و گاهی اوقات به هیچ وجه قابل مشاهده نیستند. هنگامی که نیش‌های ساس ظاهر می‌شود، معمولاً مانند جوشهای کمی بلند، قرمز در خوشه‌های کوچک یا الگوی زیگ زاگی به نظر می‌رسند. نیش ساس  ممکن است شبیه به پشه‌ها یا کک‌ها باشد، اگرچه نیش کک معمولاً در اطراف مچ پا ظاهر می‌شود، در حالی که ساس  از هر ناحیه‌ی باز و بدون پوشش بدن تغذیه می‌کنند. روش تعیین اینکه نیش، ناشی از یک ساس است، این است که مناطقی از خانه‌ی خود را برای وجود ساس بررسی کنید. اگر ساس پیدا شود، ممکن است نشانه‌ی آن باشد که در این محل نیش از آنها آمده است.

 

اثرر نیش ساس

همه نسبت به نیش ساس ، واکنش متفاوتی نشان می‌دهند و بعضی از آنها هیچ واکنشی نخواهند داشت؛ بنابراین اگر نمی‌دانید چه چیزی را جستجو کنید، چگونه با ساس  رفتار می‌کنید؟ این بستگی به احساس شما دارد.

 

علائم نیش ساس  کدامند؟

 

شایع‌ترین علائم ناشی از نیش‌های ساس، خارش موضعی و سوزش است. اگر خارش شدید باشد، به دلیل خاراندن مداوم، ممکن است اضطراب، بی خوابی و مشکلات اضافی پوستی را تجربه کنید. در حالی که علائم گزش ساس، ممکن است ناراحت کننده باشند، مهم است که برای جلوگیری از ابتلا به عفونت، مقاومت در برابر نیاز به خراشیدن را امتحان کنید. این می‌تواند مخصوصاً برای بچه‌ها دشوار باشد. همچنین ممکن است افراد با مشکلات بهداشتی، بیشتر در معرض خطر عفونت باشند.

 

نیش‌های ساس  را چگونه درمان می‌کنید؟

 

طیف گسترده‌ای از درمان‌های مختلف برای رفع نیش‌های ضد ساس پوستی وجود دارد. کورتیکواستروئیدهای موضعی و خوراکی، آنتی بیوتیک ها و آنتی هیستامین‌ها بسته به علائم شخص، همه می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. کارشناسان کلینیک مایو توصیه می‌کنند از یک کرم پوستی حاوی هیدروکورتیزون یا مصرف آنتی هیستامین خوراکی برای رفع خارش استفاده کنید. در موارد شدیدتر یا گسترده‌تر، ممکن است علائمی از واکنش آلرژیک یا عفونت شدید رخ دهد، در این صورت بهتر است به پزشک مراجعه کنید. مدتی که طول می‌کشد تا ساس  از بین بروند، متغیر می‌باشد، اما محدود کردن خراشیدگی‌ها و داشتن بهداشت خوب، معمولاً برای جلوگیری از عفونت ثانویه و سرعت بخشیدن به روند بهبود کافی است.

 

بهترین روش درمان نیش‌های ساس ، پیش گیری است.

 

قبل از برخورد یا درمان نیش‌های ساس، رسیدگی به این مشکل مهم است. در حالی که خود گزشها معمولاً یک تهدید جدی پزشکی نیستند، اما تأثیر آلودگی به ساس می‌تواند شدید باشد. اگر در خانه‌ی خود یک ساس دیده‌اید یا معتقدید که یکی از شما را نیش زده است، بلافاصله با یک متخصص کنترل آفات در تهران سم تماس بگیرید تا یک معاینه‌ی رایگان ترتیب دهید.

 

terminix.com/blog/diy/bed-bug-bites-treatment-and-resource

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط

مطالب مهم

در حال بارگذاری ...