09192281337

سمپاشي ساس در تهران

سمپاشي تضميني ساس منازل در تهران

از بين بردن ساس هاي لانه كرده در منزل شما با سم به صورت تضميني توسط پرسنل آموزش ديده، مجرب و متعهد ما در كمترين زمان ممكن

سمپاشي موش در تهران

سمپاشي موش فاضلاب و موش منازل

سمپاشي موش هاي بزرگ فاضلاب و موش هاي كوچك خانگي و مبارزه با آنها و در صورت نياز زنده گيري موش به واسطه ي تله گذاري با ارزان ترين قيمت در سراسر تهران

سمپاشي موريانه در تهران

سمپاشي موريانه

مبارزه و ازبين بردن موريانه لانه كرده در خانه شما با روش هاي كارشناسي و با سموم قوي و بدون ضرر براي انسان . سمپاشي موريانه در تهران را با تماس با شماره 09039833345 تماس بگيريد

سمپاشي سوسك در تهران

سمپاشي سوسك در تهران

سمپاشي سوسك آلماني،‌ سوسك ريز و انواع ديگر سوسك در تهران با قيمت مناسب و به صورت تضميني

سمپاشي مارمولك در تهران

سمپاشي مارمولك در تهران

مبارزه با مارمولك در سراسر تهران و سمپاشي حرفه اي منازل براي از بين بردن مارمولك. براي دريافت خدمات تضميني سمپاشي مارمولك در تهران با شماره  09039833345 تماس بگيريد

 

اين مقاله شامل مباحث زير مي باشد:

آسفات چیست ؟

خريد اينترنتي آسفات

چند محصول که شامل آسفات میشوند

آسفات ها چگونه کار میکنند ؟

چگونه ممکن است افراد در معرض آسفات قرار گیرند ؟

اگر بصورت جزئی در معرض آسفات ها قرار بگیریم ، چه علائم و نشانه ای در بدن ما بروز پیدا میکند ؟

زمانی که آسفات وارد بدن میشود ، چه اتفاقی می افتد ؟

آیا اسفات ها میتوانند باعث سرطان شوند ؟

آیا تا بحال تحقیقی در مورد تأثیرات بلند مدتی اسفات ها انجام شده است ؟

آیا کودکان در مقایسه با بزرگسالان نسبت به اسفات ها حساس تر میباشند ؟

در طبیعت چه اتفاقی برای اسفات ها می افتد ؟

آیا اسفات میتواند تأثیری روی حیات وحش ، ماهی ها و پرنده ها داشته باشد؟

آسفات چیست ؟

آسفات یک آفت کش اورگانوفسفات میباشد. این آفت کش را میتوان به عنوان تیمار بذرها و همچنین روی درختان ، محولات غذایی و مرکبات استفاده نمود . زمانی آسفات را در اطراف خانه ها مورد استفاده قرار میدادند اما امروز بخش گسترده ای از آن ممنوع میباشد. مجوز آفت کشی آسفات در سال 1972 توسط سازمان حفاظت از محیط زیست ، صادر شد.

خريد اينترنتي آسفات

قيمت محصولات شيميايي در شرايط حاضر با توجه به نوسانات ارز در كشور بسيار شكننده است و از اينترو نمي توانيم قيمت فروش آسفات را در سايت قرار دهيم. از سويي براي دريافت ميزان دوز مورد نياز سموم مي بايستي با ما تماس گرفته و از قيمت محصول با توجه به نيازتان مطلع شويد. براي براي دريافت قيمت خريد آسفات و سفارش خريد اينترنتي و ارسال پستي اين محصول با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

چند محصول که شامل آسفات میشوند:

این محولات ممکن است بصورت پودر ، مایع ، گرانول ، یا قرص و یا در بسته های محلول در آب به فروش برسند. چیزی در حدود 100 نوع از محصولات وجود دارد که حاوی آسفات میباشند که همه آنها ثبت شده هستند.

همیشه قبل از استفاده از آفت کش ها برچسب های روی آنها را بخوانید تا از نحوه استفاده آنها مطلع شوید و بدین وسیله در معرض آنها قرار نگیرد. اگر ناخواسته در معرض آفتکش ها قرار گرفتید بهتر است قبل از کاری نکاتی که روی جلد آن در مورد کمک های اولیه وجود دارد را به خوبی مطالعه نمایید. برای اطلاعات بیشتر در مورد چنین مواردی ، میتوانید با سازمان های مربوطه مشورت نمایید.

آسفات ها چگونه کار میکنند ؟

زمانی که آفاتی مانند حشرات آسفات ها را بخورند ، میمیرند. زمانی که حشرات آسفات را میخورند ، این مواد شیمایی وارد بدن آنها میشود و یک کاده شیمیایی جدیدی بنام متامیدوفوس ساخته میشود که این مورد جدید از قبلی سمی تر میباشد. پستانداران در مقابل آسفات ها قوی تر میباشد زیرا بدن آنها این ماده شیمیایی را به متامیدوفوس تبدیل نمیکند.

آسفات و متامیدوفوس ها اعصاب را تحت تأثیر قرار میدهند و باعث میشود حرکات بدن ، مغر و اعصاب دچار مشکل شوند. آسسفات ها توسط گیاهان جذب میشود ، به همین دلیل اگر حشرات از گیاهان تیمار شده تغذیه کنند ، مسمومم میشوند و از بین میروند.

 

چگونه ممکن است افراد در معرض آسفات قرار گیرند ؟

افراد ممکن است با استنشاق گازهای این مواد سمی و یا ریخته شدن آنها روی پوست آنها ، در معرض آسفات قرار بگیرند. معمولا در زمان سمپاشی گیاهان میزان کمی از آسفات ها در هوا پخش میشود ، به همین دلیل افراد ممکن است سطح کمی از این مواد شیمیایی را احساس نمایند. علاوه بر این ، ممکن است افراد میوه هایی که توسط آسفات تیمار شده اند را بخورند و به همین دلیل ، آسفات وارد بدن آنها شود.

اگر بصورت جزئی در معرض آسفات ها قرار بگیریم ، چه علائم و نشانه ای در بدن ما بروز پیدا میکند ؟

حالت تهوع ، گرفتگی شکم ، لرز ، تعریق ، ضربان قلب بالا و سرگیجه جز علائمی هستند که ممکن است بعد از چند دقیقه یا چند ساعت بروز پیدا کنند.

حیوانات خانگی نیز از این امر مستثنی نیستند و ممکن است با خوردن آسفات ها مسموم شوند. سگ ها نیز بعد از خوردن آسسفات ها ممکن است دچار ارز ، استفراغ ، مشکل در راه رفتن و ... شوند. علائم ناشی از خوردن آسفات ها در پرندگان ممکن است شامل ، افسردگی ، تلو تلو خوردن ، لرز ، مشکلات تنفسی ، افتادن بال ها و ... شوند.

زمانی که آسفات وارد بدن میشود ، چه اتفاقی می افتد ؟

حیوانات و انسان ها به محض خوردن و یا نفس کشیدن میتوانند آسفات ها را جذب کنند. در مورد حیوانات ، بر اساس تحقیقات انجام شده ، این مواد شیمایی جذب خون آنها میشود و بعد از آن به پوست ، کلیه ، کبد و قلب منتقل میشود.

در اسنان ها و سایر پستانداران یک چهارم اسفاتی که وارد بدن میشود ، بدون تغییر باقی میماند.برخی از آنها تجزیه شده و به ذرات شیمیایی کوچکتری تبدیل میشوند و ای ذرات کوچک به متامیدوموفس ها تبدیل میشوند. در موش ها مقدار زیادی از این اسفات ها توسط ادرار و قسمتی توسط مدفوع و باقیمانده آنها از طریق بازدم از بدن او خارج میشود. اسفات ها سریعا بدن را ترک میکنند و بعد از 3 روز تنها یک درصد از آنها باقی میماند.

آیا اسفات ها میتوانند باعث سرطان شوند ؟

سازمان حفاظت از محیط زیست اسفات ها را جز مواردی قرار داده که " مستعد ( احتمال ) بروز سرطان " میباشند . زمانی که حیوانات به مدت 2 سال اسفات ها را بخورند ، اغلب آنها در کبد خود ، دچار تومور میشوند. موش هایی که مقادیر زیادی از اسفات ها را خورده اند باعث شد تا DNA سلول های خونی آنها آسیب ببینند. البته آسیب وارد شده 4 روز بعد از اولین تماس ترمیم شد.

آیا تا بحال تحقیقی در مورد تأثیرات بلند مدتی اسفات ها انجام شده است ؟

زمانی که موش ها برای نسل ها این مواد را خوردند ، میزان موفقیت جفت گیری آنها کاهش پیدا کرد در نتیجه ادامه دادن نسل آنها با مشکل مواجه شد. در طول این نسل ها ، هیچگونه تغییری در سیستم عصبی ، یا زمینه شناختی مشاهده نشد و رفتار های عجیب و غریب مشاهده نشد. تا به حال کسی که با اسفات برخورد کرده باشد یا در معرض آن قرار گرفته باشد ، دچار شرایط ارگانوفسفات نشده است . برخی از علل ایجاد سندروم ها همین ارگانو فسفات ها میباشند که تا به حال موردی در این زمینه گزارش نشده است.

 

آیا کودکان در مقایسه با بزرگسالان نسبت به اسفات ها حساس تر میباشند ؟

حساس بودن کودکان به آفت کش ها در مقایسه با بزرگسالان امری بدیهی میباشد. با این حال ، تا کنون هیچ گزارشی دال بر اینکه کودکان حساس تر میباشند ، وجود ندارد. کودکان ممکن است در مقایسه با بزرگسالان ، علائم و نشانه های مختلفی نظیر تشنج ، آبریزش ، ضعف ماهیچه ها ، بی حالی ، انقباض مردمک چشم و... را از خود بروز دهند.

در طبیعت چه اتفاقی برای اسفات ها می افتد ؟

مقداری از این آسفات ها وارد خاک ، گیاهان و بدن حشرات شده و تبدیل به متامیدوفوس میشوند. هر دو این مواد شیمیایی به راحتی همراه با جریان آب حرکت میکنند. با این حال آنها بصصورت آهسته تجزیه میشوند. یک اسفات نیمه جان در خاک ، میتواند تا 32 روز سالم باقی بماند. اسفات ها معمولا نمیتوانند در خاک یا آب گازی را از خود متساعد نمایند. گیاهان از طریق ریشه ها اسفات ها را جذب میکنند و بوسیله ساقه و برگ آنها را به برگ ها انتقال میدهند.

آیا اسفات میتواند تأثیری روی حیات وحش ، ماهی ها و پرنده ها داشته باشد؟

بر اساس نوع و گونه پرنده ها ، اسفات میتواند تا حدودی سمی باشد. تأثیرات مرتبط اسفات روی پرنده ها میتواند شامل ، کاهش تخم گذاری ، تولد جوجه ها و کاهش میزان زنده ماندن جوجه ها بعد از بیرون آمدن از تخم میشود. گاهی اوقات این ماده شیمیایی میتواند الگوهای مهاجرت کردن آنها را نیز تحت تأثیر قرار دهد.

آسفات ها از درجه سمیت کمی برای دوزیستان و ماهی ها برخوردار میباشند. اگر مقادیر زیادی از آسفات ها وارد بدن سمندرها شود ، ممکن است رشد ، فعالیت و تغیذه آنها را کاهش دهد و یا با اختلال مواجه نماید. همچنین ممکن است ماهیچه ها و عضلات آنها را دچار تغییر شکل کند. اسفات ها بر خلاف حیوانات و پرندگان میتواند طیف وسیعی از حشرات را در بر گیرد که به شدت برای آنها سمی است. اما این ماده سمی میتواند تأثیرات منفی زیادی برای زنبورها و سایر حشرات مفید داشته باشد.

منبع: npic

مطالب مهم