09192281337

تماس

callus

کلرودنس چیست ؟

خريد اينترنتي کلرودنس:

چرا استفاده از کلرودنس توسط ایالات متحده منع شده است ؟

نحوه عملکرد کلرودنس به چه صورت میباشد ؟

درجه سمیت کلرودنس به چه صورت میباشد ؟

آیا کلرودنس تجزیه شده و از بدن خارج میگردند ؟

کلرودنس چیست ؟

كلرودنس

کلرودنس نوعی از سموم دفع آفات میباشند که برای اولین بار در سال 1948 در ایالات متحده آمریکا به ثبت رسیده اند. در سال 1988 تمامی محصولاتی که حاوی کلرودنس به ثبت رسیدند ، به استثنای یک مورد که برای مبارزه با مورچه ها بکارگیری میشد. البته این مورد به شکل پودر های تبدیل شونده بود که بصورت داوطلبانه از ثبت آن جلوگیری به عمل آمد.

کلرودنس ها معمولا برای مبارزه با حشرات در زمینه های محصولات کشاورزی خوراکی ، غیر خوراکی ، چمن های موجود در مکان های مسکونی ، باغچه ها و در ساختمان ها ، مورد استفاده قرار میگیرند. کلرودنس برای مبارزه با حشراتی مانند موریانه های وجود در ساختمان ها ، از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشند.

کلرودنس از مواد شمیایی که از نظر ترکیبات 50% شبیه به هم هستند ، تشکیل میشود. تنوع ترکیبات در ساخت کلرودنس ، میتواند تعیین کننده درجه سمیت این مواد شمیایی باشد. کلرودنس ماده ای غلیط و شفاف مانند کهربا میباشند. این مواد معمولا بی بو هستند یا ممکن است تا حدی رایحه تحریک کننده ای داشته باشند.

کلرودنس همواره بصورت قانونی در ایالات متحده آمریکا تولید میشوند ، اما فروش آنها فقط برای کشورهای خارجی مجاز است. این بدین معناست که ایالات متحده مجوزی برای استفاده داخلی از آنها ادر نکرده است. از آنجایی که میتوان از کلرودنس جهت مبارزه با بسیاری از حشرات استفاده نمود ، همچنان هیچ یک از محصولات حاوی کلرودنس برای استفاده در ایالات متحده به ثبت نرسیده است.

خريد اينترنتي کلرودنس:

قيمت محصولات شيميايي در شرايط حاضر با توجه به نوسانات ارز در كشور بسيار شكننده است و از اينترو نمي توانيم قيمت فروش محصولات کلرودنس را در سايت قرار دهيم. براي دريافت قيمت خريد کلرودنس و سفارش خريد اينترنتي و ارسال پستي اين محصول با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

چرا استفاده از کلرودنس توسط ایالات متحده منع شده است ؟

از آنجایی که سرعت تجزیه شدن این مواد شمیایی در طبیعت با سرعت کمی انجام میشود ، و علاوه بر آن شواهدی مبنی بر سرطانزا بودن آنها نیز وجود دارد ، ایالات متحده استفاده داخلی از آنها را ممنوع اعلام کرده است.

 

نحوه عملکرد کلرودنس به چه صورت میباشد ؟

کلرودنس سیستم عصبی را تحت تأثیر قرار میدهند این مواد شیمایی آن دسته روی آنزیم هایی که وظیفه جلوگیری از تحریک بیش از حد عصب ها دارند اثرگذار میباشند.

درجه سمیت کلرودنس به چه صورت میباشد ؟

در حیوانات :

درجه سمیت کلرودنس زمانی که خورده میشوند ، متوسط میباشد.

در صورت برخورد با پوست و چشم نیز کلرودنس ، میتواند تا حدودی سمی و باعث تحریک این قسمت از بدن شود.

درجه سمیت کلرودنس در زمان استنشاق نیز میتواند کم یا متوسط باشد.

 

در انسان ها :

اگر انسان ها در معرض کلرودنس قرار بگیرند ، ممکن است دچار علائمی چون ، سر درد ، حالت تهوع ، استفراغ ، ضعف در حفظ تعادل ، تومور و اختلالات ذهنی شوند. برخورد با مقادیر زیادی از کلرودنس نیز میتواند باعث شروع تشنج در افراد گردد. تشنج حتی ممکن است 48 ساعت بعد از برخورد با مقادیر زیادی از این مواد شیمایی شروع شود. این احتمال وجود دارد که تشنج زودتر از سایر علائم بروز پیدا کند. حتی ممکن است چندین روز پس از برخورد با مقادیر زیادی از کلرودنس ، افراد مکررا دچار تشنج شوند.

 

آیا کلرودنس تجزیه شده و از بدن خارج میگردند ؟

بر اساس تحقیقات و آزمایشاتی که روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شده ، مشاهده شده است که کلرودنس بیشتر در بافت های چربی انباشته میشوند. در زمان برخورد با کلرودنس ، بیشترین میزان از کلرودنس ، در کبد و کلیه ها یافت میشوند. کلرودنس و موادی که حاصل از تجزیه آن بوجود می آد ، همگی در چربی ها انباشته میشوند.

دانشمندان طی تحقیقاتی ، تک دوزی از کلرودنس به خورد موش ها دادند و مشاهده نمودند که این مواد شیمایی به سایر قسمت های بدن این حیوانات انتقال پیدا کرده است. اغلب این مواد شیمایی در مدت 7 روز از طریق مدفوع ، از بدن این حیوانات خارج شدند. همچنین داشمندان مقدار کمی از کلرودنس را در چندین بافت بدن مشاهده نمودند که عمده آنها در چربی ها انباشته شده بودند.

در یکی دیگر از تحقیقات که 56 روز به طول انجامید ، دانشمندان مقداری از کلرودنس را همراه با غذا به خورد موش ها دادند. محققان مشاهده نمودند که غلظت کلرودنس در چربی این حیوانات 3 لایه شده و این میزان از مقدار کلرودنس موجود در غذای آنها نیز بیشتر میباشد. این موضوع نشان میدهد که کلرودنس به راحتی در بافت های چربی انباشته مشوند.

 

آیا کلرودنس تأثیری روی زمینه های تولید مثل و نواقص در تولد دارند ؟

در حیوانات :

دانشمندان بعد از اتمام مراحل شیرخوارگی ، مقداری از کلرودنس را به خورد موش های نر و ماده دادند. این موش ها در جفت گیری دچار مشکل شدند و تا حدودی در تولید جنین های سالم به مشکل برخوردند.

دانشمندان به مدت 3 هفته و به صورت هفتگی ، مقداری از کلرودنس به موش ها تزریق نمودند. بعد از اتمام دوره مشاهده شد که موش ها دچار کاهش باروری شده اند. توجه داشته باشید که این یک مسیر امن برای تست انسانی کلرودنس نمیباشد و ممکن است جان افراد را به خطر بیندازد.

زمانی که دانشمندان مقداری از کلرودنس توسط لوله های معده ، وارد بدن موش های ماده کردند ، مشاهده نمودند که کلرودنس تأثیری روی جنین های آنها ندارد .

در انسان ها :

از آنجایی که میزان برخورد انسان ها با کلرودنس کم میباشد ، انتظار نمیرود که کلرودنس ، تأثیری روی زمینه های بارداری و رشد انسان ها داشته باشد.

آیا کلرودنس میتوانند باعث ایجاد سرطان گردند ؟

بر اساس چندین آزمایش انجام شده روی موش ها ، نشان میدهد که کلرودنس میتوانند باعث ایجاد سرطان کبد در این حیوانات شوند.

سازمان حفاظت از محیط زیست نیز بر این باور است که همچنان احتمال سرطانزا بودن کلرودنس برای انسان ها وجود دارد و به همین دلیل این مواد شیمیایی را در دسته B2 قرار داده است. این بدین معناست که ، بر اساس آزمایشات انجام گرفته روی حیوانات ، احتمال سرطانزا بودن آنها وجود دارد ، در حالی که تا کنون داده ای مبنی بر سرطانزا بودن کلرودنس در انسان ها وجود ندارد.

کلرودنس تا حدودی نقش غیر مستقیمی در ایجاد سرطان های انسانی دارند.

 

در طبیعت چه اتفاقی برای کلرودنس می افتد ؟

سرعت تجزیه شدن کلرودنس در طبیعت کم است و این مواد شیمایی میتوانند در ارگانیسم های زنده انباشته شوند. کلرودنس نمیتوانند به سادگی توسط آب یا نور خورشید تجزیه شوند.

عمر نیمه جان کلرودنس 350 روز تخمین زده شده است اما این عدد میتواند بین 37 الی 3500 روز در نوسان باشد.

مطالعات نشان میدهند که تحرک کلرودنس در خاک چندان زیاد نمیباشد . علی رقم توانایی ضعیف کلرودنس در به حرکت درآمدن روی سطوح خاک ، همچنان مقداری از آنها در آب های زیر زمینی مشاهده شده است.

تأثیرات کلرودنس روی حیات وحش به چه صورت میباشد ؟

درجه سمیت کلرودنس برای پرندگان متوسط ، برای ماهی ها بسیار زیاد و برای زنبورهای عسل نیز تا حدودی زیاد میباشد.

http://www.npic.orst.edu/factsheets/chlordanegen.pdf

 

مقالات مرتبط

مطالب مهم

در حال بارگذاری ...