09039833345

روغن چريش یا Neem Oil

عناوين زير در اين مقاله مورد بحث قرار گرفته اند:

Neem Oil چیست ؟

خريد اينترنتي روغن چريش:

چه محصولاتی حاوی روغن چریش میباشند ؟

نحوه عملکرد روغن چریش به چه صورت میباشد ؟

چگونه ممکن است روغن چریش وارد بدن ما شوند ؟

علائم و نشانه های برخورد جزئی با روغن چریش چیست ؟

آیا روغن چریش میتواند باعث ایجاد سرطان در افراد شود ؟

آیا تا به حال تحقیقی در مورد عوارض غیر سرطانی روغن چریش در بلند مدت انجام شده است ؟

آیا کودکان نسبت به روغن چریش در مقایسه با بزرگسالان از حساسیت های بیشتری برخوردار میباشند ؟

در طبیعت چه اتفاقی برای روغن چریش می افتد ؟

آیا روغن چریش روی حیات وحش ، ماهی ها و پرندگان تأثیرگذار است ؟

Neem Oil چیست ؟

روغن چریش جز آفت کش هایی میباشد كه در دانه هاي درخت چریش یافت میشوند. طمع آن تلخ است ، رنگ آن زرد متمایل به قهوه ای و بوی آن شبیه سیر است. صدها سال است که از این آفت کش برای دفع آفات و بیماری ها استفاده میشود. خمیر دندان ها ، خوشبو کننده ها ، صابون ها و شامپوهای حیوانات خانگی امروزه حاوی روغن چریش میباشند. روغن چریش معمولا از ترکیب چند عنصر به وجود می آید. آزادیراسین ، رایج ترین ماده فعال در روغن چریش میباشد که میتواند به کشتن و دفع آفات کمک کند. آزادیراسین ها از روغن چریش استخراج میشوند و باقی مانده آنها هیدروفوبیک شفاف میباشد.

خريد اينترنتي روغن چريش:

براي اطلاع از قيمت فروش روغن چريش و سفارش اينترنتي آن مي توانيد با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

چه محصولاتی حاوی روغن چریش میباشند ؟

روغن چریش و اجزاء اصلی آن صدها سال است که برای دفع آفات مورد استفاده قرار میگیرند. روغن چریش را میتوان روی بسیاری از گیاهان و گل های زینتی مورد استفاده قرار داد و بدین وسیله آفات موجود در آن قسمت ها را از بین برد. روغن چریش معمولا در شکل های پودر ، گرده و خاکه در دسترس قرار دارند.

همواره قبل استفاده از آفت کش ها برچسب های موجود رویآنها را مطالعه نمایید تا از نحوه و اندازه استفاده مطلع شوید. یکی از مهمترین دلایلی که باید برچسبهای موجود روی آنها را مطالعه نمایید این است که ، اگر در معرض این مواد شیمیایی قرار گرفتید ، بتوانید با کمک های اولیه از وخیم شدن اوضاع جلوگیری نمایید. با این حال ، اگر سوالی در مورد نحوه استفاده از آفت کش ها داشتید ، میتوانید با افراد متخصص در این زمینه و یا سازمان های مربوطه ، مشورت نمایید.

نحوه عملکرد روغن چریش به چه صورت میباشد ؟

روغن چریش از عناصر مختلفی تشکیل شده است. همانطور که گفته شد آزادیراسین ها فعال ترین عنصر در روغن چریش میباشد. این ماده میتواند تحرکات و تغذیه حشرات را تحت تأثیر قرار دهد و به عنوان یک ماده در جهت دفع آفات مورد استفاده قرار بگیرد. یکی دیگر از کارایی این ماده این است که میزان تخم ریزی حشره را کاهش میدهد و رشد آنها را نیز مختل مینماید. سایر عناصری که در روغن چریش وجود دارد ،میتواند با ممانعت از تغذیه حشرات ، باعث مرگ آنها شود. با این حال ، نقش تک تک عناصر موجود در روغن چریش مشخص نمیباشد.

چگونه ممکن است روغن چریش وارد بدن ما شوند ؟

چشم ، دهان ( خوردن ) ، تنفس و پوست راه هایی میباشند که ممکن است روغن چریش

از طریق آنها وارد بدن ما شوند. از آنجایی که روغن چریش رو بسیاری از محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار میگیرد ، ممکن است مقداری از آنها نیز همراه با وعده های غذایی وارد بدن ما شوند. افرادی که با روغن چریش سر وکار دارند نیز ممکن است از طریق استنشاق در معرض این مواد شیمیایی قرار بگیرند. حتی ممکن است با سیگار کشیدن و دست های آلوده به روغن چریش ، این مواد شیمیایی به راحتی وارد بدن شما شوند. با این حال ، سعی کنید قبل از استفاده از هر گونه مواد شیمیای و یا بعضا آفت کش ها ، ابتدا برچسب های موجود روی جلد آنها را با دقت بخوانید تا از نحوه و میزان استفاده از آنها مطلع شوید.

علائم و نشانه های برخورد جزئی با روغن چریش چیست ؟

آبگریز شفاف موجود در روغن چریش ( بدون وجود آزادیراسین ها ) از گلیسیرید و اسیدهای چرب تولید میشوند. این مواد تقریبا در خوراکی ها نیز یافت میشوند. زمانی که این مواد وارد بدن میشوند ، به ذرات کوچکتر تقسیم میشوند و تولید انرژی در بدن میکنند.

در یکی از تحقیقات ، دانشمندان مقداری از آزادیراسین ها را به حشرات تزریق کردند.بعد از 7 ساعت نود و پنج درصد از دوز این مواد شیمیایی در مدفوع آنها یافت شد. این یعنی تنها 5 درصد از کل آن در بدن حشره باقی ماند. باقی مانده آنها نیز یک روز بعد از تزریق از بدن حشره محو شدند.

آیا روغن چریش میتواند باعث ایجاد سرطان در افراد شود ؟

نه! انسصدها سال است که انسان ها به طرق مختلف ، از روغن چریش استفاده میکنند . در طول این مدت هیچگونه خطری مبنی بر ایجاد سرطان ، افراد را تهدید نکرده است. تحقیقات نشان داده است که روغن چریش نمیتواند تأثیری روی ژن ها داشته باشد. در تحقیقات دیگری که روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شد ، به مدت 90 روز، مقداری از روغن چریش به خورد آنها داده شد اما بعد از آن هیچگونه علائمی مبنی بر ایجاد سرطان در آنها مشاهده نشد.

تحقیقات دیگری نشان داد که برخیاز عناصر خاص موجود در روغن چریش باعث از بین رفتن سلول های سرطانی در همسترها شدند. تحقیق دیگری روی سلول های سرطانی پروستات انسان ها انجام شد. تحقیقات نشان داد عصاره ای که از برگ گیاه چریش گرفته شده است ، میتواند سرعت رشد آن سلول ها را کاهش دهد.

آیا تا به حال تحقیقی در مورد عوارض غیر سرطانی روغن چریش در بلند مدت انجام شده است ؟

در موش ها حتی زمانی که در کل زندگی آنها آزادیراکتین ها یا آبگریز های شفاف روغن چریش به خوردشان داده شد ، هیچ علائمی بروز پیدا نکرد.

آیا کودکان نسبت به روغن چریش در مقایسه با بزرگسالان از حساسیت های بیشتری برخوردار میباشند ؟

به طور کلی ، کودکان در مقایسه با بزرگسالان نسبت به مواد شیمیایی حساس تر میباشند. در یکی از تحقیقات زمانی که مقداری از روغن چریش به خوردموش ها داده شد ، بارداری آنها متوقف شد. در تحقیق دیگر ، در طول عمر یک موش مقداری از آزادیراسین ها ، به خورد آن داده شد. اما هیچ واکنش و علائمی مشاهده نگردید. علاوه براین باید بدانید که ، در سراسر جهان ، از روغن چریش در ساخت خمیر دندان ، خوشبو کننده ها و شامپوهای مخصوص حیوانات خانگی استفاده میشود. بنابراین ، ممکن است هر فرد در هر سنی ، در معرض روغن چریش قرار گرفته باشد. با این حال هیچ داده ای مبنی بر حساس تر بودن کودکان نسبت به بزرگسالان وجود ندارد.

در طبیعت چه اتفاقی برای روغن چریش می افتد ؟

آزادیراکتین ها که عنصر اصلی موجود در روغن چریش میباشند ، به سرعت تجزیه شده و به ذرات دیگری تبدیل میشوند.میکروب ها و نور آفتاب میتوانند آفت کش های موجود در خاک ، آب و رویگیاهان را تجزیه نمایند. عمر مفید نیمه جان آزادیراکتین ها چیزی بین 3 الی 44 روز میباشد. اگر در آب باشند که نیمه جان آنها 48 دقیقه تا 4 روز دوام می آورد. این ماده همچنین به سرعت روی برگ گیاهان تجزیه میشود ، نیمه جان آنها در چنین مکان هایی بین 1 تا 2.5 روز میباشد. سایر اجزاء باقی مانده روغن چریش نیز توسط میکروب ها در محیط های آبی تجزیه میشوند.

آیا روغن چریش روی حیات وحش ، ماهی ها و پرندگان تأثیرگذار است ؟

روغن چریش معمولا برای ، پرندگان و پستانداران بی خطر محسوب میشود و تأثیر چندانی روی آنها ندارد. با این حال تا حدودی برای ماهی ها و سایر حشرات و جانداران آبزی سمی میباشد. بخاطر داشته باشید که آفت های گیاهی باید حتما این مواد شیمیایی موجود روی گیاهان را بخورند تا بمیرند. به همین دلیل میتوان گفت که روغن چریش برای زنبورها و سایر گرده افشان ها خطری ندارد.

منبع: npic

 

مقالات مرتبط