09039833345

 

سمپاشی تخصصی مگس در تهران

در سطح جهان در حدود 16 هزار گونه مگس شناسایی شده است که همه آن‌ها متعلق به خانواده Diptera به معنی دو بال‌ها هستند، با توجه به اینکه اکثر گونه‌های مگس دارای دو بال‌اند، با پرواز و فرود بر روی سطح زمین می‌توانند هزاران باکتری را از طریق تماس به سطوح مختلف منتقل کنند، به همین دلیل سمپاشی و کنترل مگس‌ها در محیط زندگی از جمله خانه‌، کارخانه‌های مواد غذایی، دامداری‌ها، رستوران‌ها ، هتل‌ها و محیط‌های سرپوشیده دارای اهمیت زیادی است.

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

در این باره سمپاشی تخصصی مگس در شرکت تهران سم در تهران ارائه‌کننده مشاوره‌های تخصصی در نابودی انواع مگس است.

مگس‌ها به طور گسترده در میان انسان‌ها زندگی می‌کنند و عامل مهمی در پراکندگی و انتشار بیماری‌ها هستند و به واسطه رژیم غذایی متفاوت، در بسیاری از محیط‌ها و مکان‌های مختلف زندگی می‌کنند و البته یک منبع غذایی بسیار مهم نیز برای بسیاری از حیوانات همچون قورباغه‌ها، وزغ‌‌ها، مارمولک‌ها و پرندگان به شمار می‌روند.

مگس خانگي

مگس‌ها انواع و اقسام مختلفی دارند و یکی از مهمترین زنجیره‌های چرخه‌ غذایی هستند و از عوامل گرده‌‌افشانی گیاهان در طبیعت نیز محسوب می‌شوند.

برخی از مگس‌ها پوسیده خوار بوده و موجب تسریع در تجزیه لاشه جانوران و مدفوع حیوانات و اجزای گیاهی گوناگون می‌شوند و نقش به سزایی در پاکسازی محیط زیست انسان دارند، همچنین نوع دیگری از مگس‌ها گوشتخوار و دشمن حشرات دیگر هستند که در حدود ۵۰۰۰ گونه از این مگس در سطح جهان وجود دارد که می‌توانند حشرات دیگر را طعمه خود قرار دهند که به این دسته از حشرات عامل کنترل بیولوژیکی نیز می‌گویند، گونه‌ای دیگر از مگس‌ها نیز گیاه خوار هستند که به آنها آفت گیاهان گفته می‌شود.

مگس‌ها از چه طریقی وارد محیط زندگی انسان می‌شوند؟

راه‌های مختلفی وجود دارد که مگس‌ها به راحتی می‌توانند وارد محیط زیست و زندگی انسان شوند، برخی مگس‌ها همانند مگس میوه به همراه مواد غذایی وارد محیط می‌شوند، برخی دیگر از طریق درب و پنجره راهی برای ورود به خانه و محیط پیدا می‌کنند، همچنین نوع دیگری از مگس‌ها در محل تجمع آب یا زه کش‌ها و یا در مواد آلی فاسد رشد می‌یابند، در بیشتر مواقع مگس ها در اطراف حشرات و حیوانات مرده و جاهای دور از دسترس مانند زیرزمین نیز زندگی می‌کنند و به طور کلی عمده مگس‌ها در جاهای گرم و آفتابی فضای بهتری برای زیست دارند.

آلودگي مگس در محيط زندگي

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

چرا مگس‌ها به عنوان آفت به شمار می‌روند؟

با توجه به اینکه مگس‌ها در محیط زندگی انسان رشد و زیست می‌کنند، به دلیل تماس با محیط و مواد غذایی موجب انتقال میکروب و بیماری شوند، برخی از گونه‌های مگس نیز دارای نیش‌های دردناکی هستند.

بسیاری از نهادهای ذی‌ربط همانند وزارت جهاد کشاورزی، از طریق برنامه‌های آموزشی در زمینه آلودگی و خسارات محصولات کشاورزی ناشی از مگس‌ها به ارائه اطلاعات می‌پردازند.

مگس موجب بروز چه بیماری‌هایی می‌شود؟

میلیون ها میکروارگانیسم در روده مگس‌ها رشد می‌کند و گاهی میلیون‌ها باکتری بر روی بدن و پاهای آنها وجود دارد و می‌تواند زمینه بروز بیماری‌هایی همانند عفونتهای خونی، اسهال، مسمومیت غذایی و مننژیت را فراهم کند.

بيماري هاي مگس

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

مگس‌های خانگی بیش از ۱۰۰ پاتوژن شامل سالمونلا، استافیلوکوک، شیگلا، به انسان و حیوانات منتقل می‌کنند که موجب بیماری‌هایی همچون وبا، دیسنتری باسیلوس، هپاتیت و تب تیفوئید می‌شود.

روشهای مبارزه با مگس کدام است؟

بهترین راه برای دفع مگس‌ها، انجام اقدامات ساده پیشگیرانه در محیط است، مسدود کردن محل‌های ورود و رفت و آمد و بستن دربها و پنجره ها و نصب توری‌های سیمی و دور کردن مخازن زباله از محل سکونت از جمله اقدامات مهم پیشگیرانه به شمار می‌رود.

خطرات بهداشتی مگس در محیط منزل و یا محل کار بسیار جدی است و در صورت مشاهده آلودگی مگس، شرکت تهران سم در تهران مشاور خوبی در ارائه راهکارهای تخصصی در جهت نابودی مگس با توجه به حضور متخصصان و کارشناسان است.

مگس‌ها بیشتر در کدام مناطق زندگی می‌کنند؟

آفت مگس در سراسر مناطق جهان به غیر از مناطق قطبی وجود دارد و به طور کلی مگس‌ها از اواخر فصل بهار تا اوایل پاییز و در مناطق گرم در طول سال فعالیت دارند. جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

رفتار، عادات و رژیم غذایی مگس‌ها چگونه است؟

مگس‌ها از زباله‌ها و مواد غذایی فاسد تغذیه می کنند. همچنین با توجه به وجود میلیون‌ها میکروارگانیسم در روده مگس و یا میلیون‌ها باکتری بر روی پا و بدن این حشرات، انواع بیماری به راحتی به انسان منتقل می‌شود و به واسطه تماس مگس‌ها با مواد فاسد و زباله‌های بیمارستانی انتقال بیماری به انسان بسیار سرع اتفاق می‌افتد.

خطرات بهداشتی مگس تا چه حد جدی است؟

مگس‌ها می‌توانند با توجه به استفاده از پس مانده غذای انسان و حیوان، شیر، شکر، میوه‌های فاسد، زباله‌ها، اجساد حیوانات، مدفوع، خون تازه یا خشک شده، خلط سینه، ترشحات بینی عامل مهمی در انتقال بیماری به شمار روند، به ویژه مگس خانگی موجب انتقال باکتریهایی مانند شیگلا، سالمونلا، سل و جذام و تک یافته‌های انگل مانند اسهال آمیبی، تخم انواع کرمها، و ویروس ها مانند فلج اطفال و هپاتیت ها و بسیاری عوامل دیگر به انسان می‌شوند.

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

طول عمر مگس

به طور متوسط مگس ها با توجه به نوع آن، از ۸ روز تا دو ماه و در برخی موارد بیش از یکسال عمر می‌کنند.

چرخه زندگي مگس

تولید مثل مگس

یک جفت مگس در طول چند هفته زندگی خود، بیش از یک میلیون مگس زاد و ولد می‌کنند و در صورت مساعد بودن شرایط، جمعیت آنها به سرعت افزایش پیدا می‌کند.

اندازه متوسط یک مگس خانگی در حدود ۶ تا ۹ میلیمتر بوده و این حشرات به رنگ خاکستری روشن یا تیره و دارای ۴ نوار طولی سیاه رنگ بر روی پشت هستند و بال شفاف و بدون هرگونه لکه دارند.

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

شرکت تهران سم در تهران ارائه دهنده تخصصی مشاوره و سفارش سمپاشی تحت نظر وزارت بهداشت در خدمت شهروندان است.

معرفی انواع مگس‌ها

انواع مگس ها

به طور کلی مگس‌ها شامل انواع مگس خانگی، مگس بطری، مگس سگی، مگس سرکه، مگس ضربه، مگس ریز سیاه، مگس کبوتر، مگس فاضلابی، خرمگس و مگس گوژپشت هستند.

چگونه می‌توان با آلودگی مگس مقابله کرد؟

علاوه بر راهکارهای پیشگیرانه در جلوگیری از ورود مگس به محیط زندگی، شهروندان در صورت مشاهده آلودگی مگس می‌توانند با کارشناسان شرکت تهران سم در تهران تماس حاصل فرمایند تا آموزش‌ها و مشاوره‌های تخصصی را دریافت کنند.

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

برای مدیریت در زمینه آلودگی ایجاد شده توسط مگس‌ها و سایر آفات، شرکت تهران سم در تهران با توجه به میزان آلودگی و وضعیت منزل شما، راهکارهای مناسبی برای دور نگه داشتن آلودگی و رفع مگس‌ها به شما پیشنهاد می‌دهد.

سمپاشي مگس در تهران

شرکت مهندسی تهران سم در تهران با افتخار مجری عملیات مبارزه و سمپاشی مگس در اکثر کارخانجات مواد غذای به خصوص کارخانجات فرآوری شیر در فصل گرما می‌باشد.

 

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط