09192281337

تماس

callus

 

از کجا بدانیم چه حشره ای ما را نیش زده است ؟

 

ممکن است همه ما چندین بار توسط حشرات گزیده شده باشیم ، اما مهم این است که بدانیم توسط چه حشره ای گزیده شدیم تا بهتر بتوانیم از گزش مجدد پیشگیری کنیم. ممکن است در طول انجام فعالیت های روزمره ، مانند پیاده روی ، کار ، تفریح یا کوهنوردی مورد گزش این حشرات قرار بگیریم. در ادامه قصد داریم تا در مورد علائم نیش حشرات مختلف بحث کنیم.

 

 

پشه :

 

معمولا همه ما یک بار توسط حشره ها گزیده شده ایم. جای نیش این حشرات معمولا گرد و قرمز میباشد و کمی پف دارد. معمولا جای نیش پشه ها حدودا یک ساعت بعد از گزیده شدن نمایان میشود.

 

 

نحوه درمان جای نیش پشه :

 

 

در مرحله اول تلاش کنید که جای نیش پشه ها به عفونت تبدیل نشود ، زیرا در چنین شرایطی درمان آن کار ساده ای نخواهد بود. اگر این علائم را مشاهده نمودید میتوانید دوش آب سرد بگیرید. اگر آب در درسترس نبود میتوانید مقداری عسل روی محل نیش پشه قرار دهید تا التیام پیدا کند.آلوئه ورا نیز میتواند در این زمینه کمک کند. مقداری از برگ آلوئه ورا جدا کنید. لایه رویی آن را برش دهید تا به ماده ای بدون رنگ و لزج برسید. تکه ای از آن را جدا کنید و روی پوست خود قرار دهید. توجه کنید که اگر بعد گزیده شدن ، دچار سر درد و حالت تهوع شدید ، سریعا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه نمایید.

از کجا بدانیم چه حشره ای ما را نیش زده است ؟

 

نیش کنه را چگونه تشخیش دهیم و نحوه درمان آن به چه صورت میباشد؟

 

معمولا نیش حشراتی مانند کنه را میتوان به راحتی تشخیص داد. از آنجایی که این دسته از حشرات برای نیش زدن باید به پوست دست بچسبند ، نیازی به بررسی جای نیش آنها نیست. معمولا یکی از نشانه های نیش کنه ها ایجاد دایره های کوچک قرمز در محل گزیده شده میباشد که با خارش زیادی همراه است. نیش این حشرات هیچگونه دردی ایجاد نمیکند و فقط خارش آن زیاد است. در چنین شرایطی بهتر است جای نیش خورده را با آب گرم بشویید یا مقداری از آن آب را روی قسمت نیش خورده قرار دهید.

 

چه اقداماتی جهت درمان محل نیش باید صورت گیرد ؟

 

مورد اولی که باید در مورد کنه ها بدانید این است که ، این حشرات به راحتی از پوست جدا نمیشوند و باید برای جدا کردن آنها از موچین استفاده نمایید. مقاومت کنه ها در جدا شدن بسیار زیاد است . بعد از جدا کردن آنها از روی پوست محل مورد نظر را با آب یا الکل بشویید و ضدعفونی نمایید. حتی میتوانید کنه را در الکل قرار دهید تا از مردن آن اطمینان حاصل نمایید. اما برخی از کنه ها آنچنان هم بی خطر نیستند. برخ از کنه هایی که دارای پای سیاه هستند میتوانند بیماری های مختلف را به شما انتقال دهند. اگر مورد گزش این دسته از کنه ها قرار گرفتید و دچار سر درد ، مشکلاتی در ضربان قلب شدید ، حتما به پزشک مراجعه نمایید

 

. جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

 

 

علائم نیش کک ها چگونه است و نحوه درمان آنها به چه صورت میباشد ؟

 

کک ها معمولا کاری به بالا تنه افراد ندارند و بیشتر در قسمت پایینی بدن مانند ساق پا ، قوزک و روی پا فعال میباشند. نیش این حشرات نیز کوچک میباشد اما بسیار دردناک است و محل گزیده شده به شدت خارش میگیرد. برای درمان میتوانید محل گزیده شده را ضد عفونی کنید و برای از بین بردن التهاب از آب سرد استفاده نمایید . پمادهای ضد خارش نیز میتوانند موثر باشند. توجه داشته باشید که اگر بعد از گزش حشرات دچار تهوع ، سرگیجه و یا سر درد شدید ، حتما به پزشک مراجعه نمایید.

 

تشخیص نیش پشه و نحوه درمان آن :

 

بله درست متوجه شدید !! مورچه ها هم نیش میزنندمحل نیش مورچه ها معمولا کوچک و قرمز میباشد. محل نیش خورده به شدت سوزش دارد و شما در آن محل احساس داغی میکنید. بعد از دو یا سه روز ممکن است جای نیش حشرات به عفونت های سفید رنگی تبدیل شود که ممکن است دچار سوزش یا درد شوید. برا درمان میتوانید قسمت گزیده شده را با آب یا الکل بشویید و مقداری یخ روی قسمت گزیده شده قرار دهید. با این کار میتوانید درد را تا حدودی کاهش دهید. اما در بیشتر مواقع نیازی به درمان های خاص ندارید و جای نیش مورچه بعد از چند هفته به کلی از بین میرود. اما اگر تحمل درد و سوزش برای شما کاری دشوار است ، میتوانید با یک پارچه خنک آن قسمت را ببندید. اما اگر بعد از یک یا دو هفته مشاهده کردید که جای نیش مورچه در حال ملتهب و بزرگ شدن است میتواند علائمی از ایجاد عفونت ثانویه در بدن شما باشد. اگر جای نیش بدتر شد و دچار نفس تنگی یا سرگیجه شدید ، حتما به پزشک مراجعه نمایید.

 

تشخیش نیش حشرات خانگی ونحوه درمان آنها :

 

این حشرات معمولا بالا تنه افراد را مورد حمله قرار میدهند و جای نیش آنها الگوی خاصی ندارد. یعنی گاهی خط صاف ، گاهی دایره های کوچک قرمز و گاهی به شکل های دیگر ظاهر میشود. معمولا نش این حشرات خطرناک نیست . شما میتوانید محل گزیده شده را با آب و صابون بشویید تا بدین وسیله از خارش و التهاب آن جلوگیری نمایید. دوش گرفتن ، استفاده از لوسیون و پمادهای ضد خارش نیز میتوانند کارساز باشند

 

. جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

 

 

نیش زنبور را چگونه تشخیص دهیم و نحوه درمان آن به چه صورت میباشد؟

 

نشانه های نیش زنبور مانند مگس است اما سوزش و درد آن چند برابر میباشد. مکان مورد گزش به شدت ملتهب شده و سوزش شدیدی در آن محل ایجاد میشود. همچنین اثر این نیش خیلی بیشتر از نیش مگس روی دست باقی میماند. بری درمان نیش زنبور ابتدا سعی کنید محل نیش خورده تبدیل به زخم نشود ، به دیگران دست ندهیم ومحل را مرتبا با آب و صابون بشویید. کمپرس آب یخ و سرکه سیب میتوانند تا حد زیادی از درد و ملتهب شدن محل جلوگیری نمایند

از کجا بدانیم چه حشره ای ما را نیش زده است ؟.

 

نیش مگس چگونه است و نحوه درمان آن به چه صورت میباشد؟

 

بعد از اینکه مورد نیش مگس واقع شدید ، محل نیش خورده به سرعت ملتهب میشود و درد شدیدی در آن محل ایجاد میشود. کمی بعد سوزش آن نیز شروع شده و به سرعت زیاد میشود. برای درمان نیشو میتوانید محل مورد نظر را با آب و صابون بشویید یا با قرار دادن مقداری عسل روی محل ، میتوانید درد و التهاب را کاهش دهید.

 

و در آخر :

 

معمولا نیش حشرات کم خطر میباشد. اما از آنجایی که ممکن است برخی از افراد دچار حساسیت شوند ، توصیه میکنیم محل گزیده شده را مرتبا بررسی نمایند. گاهی اوقات در روزهای اول اتفاق خاصی برای فرد رخ نمیدهد اما در ادامه با ظاهر شده علائم جدید پوستی ممکن است وضعیت فرد وخیم شود. اگر در ادامه نشانه هایی از عفونت ثانویه مشاهده نمودید ، حتما به پزشک مراجعه نمایید. گاهی اوقات نیش حشرات میتوانند باعث سر گیجه ، حالت تهوع و یا سر درد شوند. این موضوع نشان میدهد که فرد مورد نظر به نیش حشرات حساسیت دارد.در صورت مشاهده چنین شرایطی حتما با 115 تماس بگیرید.

 

 

 

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط

مطالب مهم

در حال بارگذاری ...