09192281337

تماس

callus

 

 

 

از کجا بفهمم که آیا در محل زندگیمان موش وجود دارد یا خیر ؟

از کجا بفهمم که آیا در محل زندگیمان موش وجود دارد یا خیر ؟

 

یکی از دردناکترین اتفاقی که میتواند برای اهالی یک خانه اتفاق بیفتد ، این است که متوجه حضور موش در خانه شوند. از آنجایی که موش ها کثیف هستند ، میتوانند ده ها بیماری را به انسان ها منتقل سازند. سرعت تولید مثل این پستانداران کوچک به شدت زیاد میباشد . به همین دلیل باید سریعا به فکر بیرون راندن آنها باشید. در ادامه با ما همراه باشید تا علائم وجود موش در خانه را با هم بررسی کنیم.

 

ابتدا سعی کنید با استفاده از روش های مختلف از وجود آنها اطمینان حاصل نمایید ، برای مثال :

 

سوراخ ها ، درزها و شکاف های موجود در خانه را با استفاده از پارچه های پشمی بپوشانید.

 

ممکن است برخی افراد برای جلوگیری از ورود موش ها به داخل از پارچه های پشمی استفاده کنند . موش ها معمولا به راحتی میتوانند از این موانع عبور کنند و به داخل خانه راه پیدا نمایند.  همین یک روش میتواند شما کمک کند تا از بودن با نبودن موش ها در خانه اطمینان حاصل نمایید. موش ها علاقه زیادی به جویدن دارند. پس جویده شدن یا خورده شدن این پارچه ها میتواند یکی از علائم وجود موش در خانه شما باشد. البته موش ها بعد از خوردن این پارچه های پشمی به سرعت میمیرند و شما باید به سرعت لاشه های آنها را جمع آوری نمایید.

 

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي موش در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

روشنایی در خانه را محدود یا کلا از بین ببرید.

 

از آنجایی که موش ها بیشتر شکارچیان شب هستند ، در نبود نور به شدت فعالیت های خود را افزایش میدهند. اگر در تاریکی متوجه صدای خش خش یا جویده شدن چیزی شدید ، نشان میدهد که در آن محل موش وجود دارد. یکی از راه هایی که میتواند موش ها را از محل زندگی شما دور کند ، بکارگیری نور کافی میباشد. زمانی که برای مدت طولانی در یک محل مستعد مانند انباری یا زیر زمین ، نور کافی وجود داشته باشد ، معمولا موش ها از آن محل دوری میکنند.

 

 

 

از اسپری نعناع استفاده نمایید.

 

موش ها عاشق بوی نم و نا میباشند.  مکان هایی که بوی نا بدهد میتواند به بهترین جولانگاه موش ها تبدیل شود. برای اینکه بتوانید به بهترین شکل این بو را از بین ببرید ، استفاده از اسپری نعاع گزینه خوبی میباشد. از آنجایی که بوی نعناع تند و تیز میباشد ، میتواند موش ها را از محل فراری دهد.

 

درز ها و ترک های دیوار را با یک اجر بپوشانید.

 

برای سوراخ ها یا درزها نمیتوان از پارچه یا کاغد استفاده نمود ، زیرا به راحتی توسط موش ها جویده میشوند. به همین دلیل توصیه میشود یک آجر جلوی آن درز و شکاف قرار دهید.

 

از ضد یخ استفاده نمایید.

 

ابتدا سعی کنید محل عبور و مرور موش ها را پیدا کنید . معمولا موش ها در یک مسیر رفت و آمد میکنند . میتوانید با پیدا کردن فضله های آنها  محل آنها را تا حدودی حدس بزنید. بعد از پیدا کردن محل آنها میتوانید چند ظرف را پر از ضد یخ کنید و در محل های مورد نظر قرار دهید. همچنین میتوانید با استفاده از مواد شیمیایی قوی ترکیب بهتری بسازید . در چنین حالتی موش جذب این ماده میشود و میمیرد. اگر لاشه ای پیدا کردید ، این مکان را مد نظر قرار دهید و تا مدتی این کار را ادامه دهید.

 

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي موش در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

روش های از بین بردن موش :

 

 

 

از آمونیاک استفاده کنید.

 

سعی کنید امونیاک را در محل های پر تردد موش ها قرار دهید. موش ها به محض برخورد با این ماده میمیرند . اگر در حوالی همین ماده موش مرده ای پیدا کردید ، ممکن است موش های دیگری نیز در اطراف این ناحیه باشند.

 

غذاهای خود را در ظرف های در بسته نگه دارید.

 

موش ها همواره به دنبال غذا میباشند. اگر خوراکی ها و غذای خود را در در ظروف در بسته نگه ندارید ، موش ها به راحتی شبیه خون میزنند. اگر مشاهده میکنید که مقداری از غذای شما کم شده ، ممکن است موش ها به خانه شما رخنه کرده باشند. اگر چنین چیزی مشاهده کردید سعی کنید درزهای خانه خود را بپوشانید یا با استفاده از بتونه های مناسب استفاده کنید و آن درزها را بپوشانید.

 

از نفتالین استفاده کنید.

 

گلوله های نفتالین نیز میتواند گزینه خوبی برای دور راندن موش ها باشد. سعی کنید بعد از تشخیص دادن محل زندگی موش ها میتوانید با استفاده از چند گلوله نفتالین ، در مسیر آنها میتوانید تا حدودی موش ها را از محل دور کنید.

 

استفاده از سس تند :

 

موش ها زمانی که چیزهای تند میخورند ضعیف میشوند و حتی نای راه رفتن ندارند. سعی کنید مقداری سس تند در محل عبور و مرور آنها قرار دهید. اگر مشاهده کردید که در همان حوالی موش های بیحالی وجود دارند ، ممکن است تعداد آنها در خانه نیز بیشتر باشد.

 

از درپوش ها استفاده کنید.

 

یکی از اصلی ترین راه هایی که موش ها از طریق آن وارد میشود ، لوله های فاضلاب دودکش ها میباشد. سعی کنید تمام این راه ها را با در پوش های مخصوص پر کنید.  ممکن است همین الان موش ها در خانه شما حضور داشته باشند به همین دلیل توصیه میشود هر چه زودتر این مکان را بپوشانید.

 

در پارکینگ و زیر زمین ها مواد خوراکی قرار ندهید.

 

یکی از پر رفت و آمدترین محل های موش ها پارکینگ و زیر زمین میباشد . به همین دلیل اکیدا توصیه میشود که مواد خوراکی های خود را در این محل ها قرار ندهید. اگر چنین کاری کردید منتظر ورد موش ها به داخل منزل نیز باشید.

 

از چسب های مخصوص در پوش ها استفاده نمایید.

 

شما همچنین میتوانید برای پر کردن درز ها و حفره های خانه از چسب ها نیز استفاده کنید. در چنین حالتی ، زمانی که موش ها قصد ورود به داخل را داشته باشند به این نوارهای چسبی میچسبند.

 

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي موش در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

از صدای بلند استفاده کنید .

 

از آنجایی که موش ها موجوداتی بسیار ترسو هستند ، میتوانید یا ایجاد یک صدای بلند از حضور آنها مطلع شوید. برای مثال با استفاده از یک ضبظ صوت و صدای بلند و ایجاد یک دسیبل بالا موش ها پا به فرار میگذارند. در چنین حالتی  موش ها پا به فرار میگذارند و شما میتوانید آنها را ببینید.

از کجا بفهمم که آیا در محل زندگیمان موش وجود دارد یا خیر ؟

 

راه های دور کردن موش ها :

 

 

 

روغن درخت چای

 

این روغن یک حاوی یک ترکیب آنتی باکتریال میباشد و اثر بخشی بسیار خوبی دارد. بوی این روغن نیز همانند نفتالین میتواند باعث دور راندن موش ها میشود. اگر این کار را به درستی انجام دهید ، میتوانید موش ها را کاملا از محل زندگی خود دور کنید.

 

تعویض بوی خانه با کمک گل میخک

 

گل میخک نیز باعث طراوت محیط میشود و بوی نم و نای محل را میگیرد . بوی این گل برای موش ها بسیار آزار دهنده میباشد. به راحتی میتوانید با استفاده از این بو ، موش ها را از محل دور کنید.

 

سعی کنید با استفاده از خوشبو کننده ها فضای خانه رو خوشبو کنید.

 

همانطور که گفته شد موش ها علاقه شدیدی به بوی نم و نا دارند. بنابراین توصیه میشود با استفاده از خوشبو کننده ها بوی محل زندگیتان را تازه نگه دارید. هر بویی بجز بوی کهنگی و نم و نا برای موش ها به شدت ازار دهنده میباشدو باعث فراری دادن آنها میشود.

 

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي موش در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

کربن موجود در نوشابه

 

نوشابه حاوی قند بسیار زیادی میباشد ، موش ها نیز به مواد قندی علاقه شدیدی دارند. نوشابه برای سلامتی انسان بسیار مضر است اما منبع تغذیه خوبی برای موش ها میتواند باشد. ازآنجایی که نوشابه حاوی کربن میباشد ، موش ها پس از خوردن آن از بین میروند. پس مقداری نوشابه در محل تردد آنها قرار دهید ،بعد از آن اگر موش مرده ای در همان حوالی پیدا کردید ، نشان میدهد که خانه شما مورد حمله موش ها واقع شده است و ممکن است تعداد آنها نیز بیشتر باشد.

 

از تله موش ها استفاده کنید.

 

بطور کلی دو نوع تله موش وجود دارد ، معمولی های فنری و ورقه های چسبی.  استفاده از هر دو نوع این تله موش ها کاری سااده میباشد . فقط کافیست مقداری طعمه روی آنها قرار دهید و تله موش ها را در محل های پر تردد قرار دهید. سعی کنید بیشتر از خوراکی های شیرین استفاده کنید ، زیرا برای موش ها مواد قندی مطلوب تر میباشد.

 

در قسمت بعد قد داریم تا به علائم وجود موش ها در خانه پی ببریم . برخی از این علائم عبارت اند از :

 

 

 

دیدن فضولات موش :

 

اگر موش ها به خانه شما حمله ور شده باشند ، میتوانید فضله های آنها را در کنار خوراکی ها پیدا کنید. زیر سینک ، کابینت و سایر مکان های مخفی را بگردید ، اگر دیدید که این فضله ها تازه و نرم میباشند ، نشان میدهد که موش ها مدتی پیش در همین حوالی تردد میکردند. اگر هم فضله ها خشک بودند این احتمال وجود دارد که موش ها از  این منطقه رفته یا به مکان دیگری کوچ کرده باشند.

 

اثرات جویده شدن :

 

ابتدای مقاله گفته شد که موش ها عاشق جویدن میباشند. پس هرجایی در خانه که مشاهده کردید جویده شده ، مطمئن باشید که این کار یک موش است و محل زندگی شما مورد حمله موش ها قرار گرفته است.

 

جهت دريافت مشاوره و سفارش خدمات سم پاشي موش در تهران با شماره 09192281337 تماس بگيريد.

 

به دنبال بوی بد در خانه بگردید

 

معمولا این حیوانات بعد مدت کوتاه در محلی ، بوی آن محل را تغییر میدهند و ممکن است این بو سر تا سر خانه را فراگیرد. هیمن بو میتواند یکی از علائم وجود موش در خانه باشد.

از کجا بفهمم که آیا در محل زندگیمان موش وجود دارد یا خیر ؟

 

مشاهده کاغد یا پارچه :

 

اگر در قسمتی از خانه  برگ ، چوب یا کاغذ مشاهده کردید ، میتواند یکی از علائم وجود موش باشد. زیرا موش ها معمولا از همین مصالح برای ساخت خانه خود استفاده میکنند. J

 

و در پایان صدای شنیدن خش خش

 

یکی از مهمترین و واضح ترین علائم وجود موش یا هر جانور موذی دیگر در خانه میتواند همین صدای خش خش باشد. معمولا موش ها در فواصل و فضای خالی میان طبقات زندگی میکنند و در زمان عبور و مرور ، صدای خش خش و راه رفتن آنها قابل شنیدن میباشد. معمولا موش ها شکارچیان شب میباشند به همین دلیل در طول روز فعالیت خاصی ندارند.

 

مقالات مرتبط

مطالب مهم

در حال بارگذاری ...