09039833345

خبر بد به افرادی که از سوسک نفرت دارند !

بیشترین تعداد سوسک‌های موجود در جهان، نسل جدید سوسک‌های آلمانی هستند. مطالعه‌ای بر روی این سوسک‌ها، نتایج نگران‌کننده‌ای به دنبال داشت!

سوسک‌ها سرسخت‌تر از گذشته!

براساس مطالعه‌ی جدیدی که صورت گرفته، سوسک‌های آلمانی در برابر حشره‌کش‌ها مقاوم‌ترند. این سوسک‌ها، که شایع‌ترین نوع سوسک‌های جهان به شمار می‌روند، به سختی در مقابل حشره‌کش‌ها از پای درمی‌آیند.

ترس از سوسك

در این مطالعه نشان داده شده که سوسک‌ها طی یک نسل، 6 برابر بیشتر مقاوم شده‌اند و سموم  بر آن‌ها اثری ندارد.

مطالب مرتبط:

چرا در خانه من سوسک وجود دارد؟

انواع سوسک ها

چرخۀ زندگی سوسک ها

انواع سوسک ها و ویژگی های آنها

فراري دادن سوسك با پياز

 پرفسور مایکل شارف، استاد دانشگاه پوردو، در مصاحبه‌ای می‌گوید: چالش جدیدی در مقابله با سوسک‌ها در پیش است! سوسک‌ها از حشرات دیگر مقاوم‌تر شده‌اند و مواد شیمیایی 6 برابر کمتر از گذشته بر آن‌ها تأثیر دارد.

مقاومت بیشتر سوسک‌های نسل جدید دربرابر حشره‌کش ها

تیم تحققاتی مزبور طی 6 ماه انواع مواد شیمیایی را بر روی گونه‌های شایع سوسک‌ها آزمایش کردند تا متوجه این موضوع عجیب شدند و آن را در مجله‌ی Scientific Reports منتشر کردند. آنان مدعی شدند: به همین دلیل است که جمعیت سوسک‌ها نه تنها کم نشده، بلکه تعدادشان نسبت به گذشته بیشتر هم شده است!

همچنین باید گفت که سوسک‌های ماده می‌توانند طی 3 ماه 50 فرزند تولید کنند و این یعنی رشد جمعیت سوسک‌های قدرتمندی که نسبت به گذشته 6 برابر قوی‌ترند. پس معلوم است که باید مواد شیمیایی قوی‌تری برای از بین بردن سوسک‌ها ساخته شود.

 

 

مقالات مرتبط