09039833345

 

پنج نشانه موریانه که باید در خانه ی خود به دنبالش باشید.

 

موریانه ها که در ایران به وفور یافت می شوند، یک مشکل ملی می باشند.تخمین زده شده است که در آمریکا حفاظت از خانه ی خود قبل از ظاهر شدن علائم ، یکی از بهترین روش ها برای صرفه جویی در پول و امن نگه داشتن خانواده ی شما در هنگامی است که نوبت به این حشرات مخرب می رسد.

علائم موریانه

 

موریانه ها در خانه ی شما تا چندین سال آشیانه می کنند و می توانند باعث هزاران دلار خسارت شوند. این نوع خسارت ، معمولا توسط ضمانت مالکان خانه، پوشش داده نمی شود.

 

در مورد پیش گیری از خسارت موریانه ها با جستجو برای علائم موریانه در خانه ی خود در بازه های زمانی متناوب و حفظ یک برنامه ی حفاظت موریانه توسط یک شرکت معتبر، پویا باشید، یعنی شرکتی که شامل یک بازرسی موریانه ی سالیانه باشد. این کمک می کند تا نگرانی ضرورت ترمیم خسارت موریانه ای جدید در خانه ی شما از میان برود.

 

همین حالا با یک تماس با شماره 09192281337 از خدمات مشاوره ای و اجرایی تهران سم در زمینه ی مبارزه با موریانه بهره مند شوید.

 

نگاهی به این سه علامت فعالیت موریانه در زیر بیاندازید:

 

1.               تاول ها در کف های چوبی

 

این نواحی میتوانند تغذیه ی موریانه ها درون یا زیر آنها را نشان دهند. موریانه های زیرزمینی میتوانند باعث خسارت به زیر طبقات شوند، که میتواند طوری به نظر برسد که گویا کف های چوب شما، دارای خسارات آبی اند.

 

2.               چوب تهی شده یا آسیب دیده

 

خسارت چوبی را میتوان زیر و میان سطوحی مانند دیوار ها، طبقات و غیره پیدا کرد. این میتواند ناشی از جویدن موریانه ها در سراسر چوب به دنبال سلولز باشد، که شیار های طولانی به جای میگذارند. طی زمان، این شیارها، چوب را ضعیف می کنند و خسارت ساختاری ایجاد می کنند. چوب تهی شده معمولا یک شانه ی عسل درونی و یک صدای تهی دارد.

 

3.               گواهی از هجوم های گروهی

 

بال های موریانه ی دور انداخته شده را میتواند نزدیک پنجره های بسته، در ها و دیگر نقاط دسترسی به خانه یافت. این هنگامی رخ میدهد که موریانه ها آشیانه ی خود را برای جفت گیری و یافتن یک مکان جدید برای شروع کلونی جدید، ترک می کنند. وقتی آنها به زمین می نشینند، از قصد بال های خود را می ریزند زیرا دیگر هرگز به آنها احتیاج نخواهند داشت. بال های موریانه ها همگی داری اندازه ی یکسان اند در حالی که مورچه ها یک جفت بال بزرگ تر (جلو) و یک جفت بال کوچک تر (پشت) دارند.

 

 

4.               لوله های گلی

 

لوله های گلی با اندازه ی خودکار را میتوان هر جایی که زمین با خانه ی شما یا هر منبع غذایی محتمل دیگر تماس پیدا می کند، مانند یک درخت یا آلونک یافت. دلیل آن این است که موریانه های زیر زمینی در زیر زمین آشیانه می کنند و تا منبع غذایی خود، تونل حفاری می کنند. تونل های آنان کمک می کنند ، هوای خنک و خشک را منع کنند و به طور موثر خانه ی شما را تبدیل به محیطی کنند که بتوانند شیوع پیدا کنند.

 

5.               قطرات موم موریانه ی چوب خشک

 

موریانه های چوب خشک،درون چوب، آشیانه می کنند. در حالی که روی چوبی که آلوده می کنند تونل می زنند و آن را می خورند، راهرو هایی ایجاد می کنند که دوست دارند آنها را تمیز نگهدارند. برای اینکه آنها را تمیز نگه دارند، موریانه ها سوراخ هایی را ایجاد میکنند که مدفوع خود را از خارج کنند. و چون موریانه های چوب خشک، از چوب خشک تغذیه می کنند، مدفوع آنها چوب است،که ضرروتا تپه هایی از قرص ها ایجاد می کند. این تپه ها ی قرصی، شبیه خاک اره یا خاک های قهوه است ، که ممکن است نشانگر حضور موریانه های چوب خشک باشند.

 

سمپاشی موریانه در تهران

 

 

متاسفانه، حتی اگر شما علائم موریانه ها را نمی بینید، به این معنی نیست که آنها آنجا نیستند. خسارت موریانه ای میتواند تا مدتی، مخفی بماند و زمانی که خسارت مشخص شد، خسارت ساختاری عمده ممکن است از قبل رخ داده باشد. به همین دلیل بهترین راه این است که وقتی نوبت به سمپاشی موریانه ها می رسد ، پویا باشید .امروز به حفاظت از خانه ی خود ،با تماس با تهران سم با شماره 09192281337 برای تنظیم برنامه ی زمانی بازرسی رایگان تان، کمک کنید.

 

https://www.terminix.com/termite-control/termite-signs/

 

مقالات مرتبط