09039833345

 

چگونه لانه مار را در حیاط مان پیدا کنیم؟

 

سوراخ های موجود در حیاط پشتی تان میتواند دعوت نامه ای برای لانه مار ها باشد. این دقیقا یعنی چه؟ سوراخ ها بهترین محل لانه سازی را برای مار ها و تعدادی دیگر از حیوانات وحشی ایجاد میکند. در اکثر مواقع, مار ها لانه های زیرزمینی که توسط حیوانات دیگری مانند پستانداران کوچک, لاکپشت گوفر و دیگر مهره داران رها شده است را تسخیر میکنند. اگر احساس میکنید در ملک شما مار وجود دارد, سوراخ های ملکتان میتواند برای آنها پناهگاه ارائه دهد. اطلاعاتی مبنا بر شناسایی سوراخ هایی که امکان وجود مار در آن ها هست, در زیر آمده است.

شناسایی مار در حیاط

 

محل سکونت مار را شناسایی کنید

 

نوع های مختلف مار ها در مناطق مختلف ساکن میشوند. به عنوان مثال, مار های دهن پنبه جذب مناطق پر از آب میشوند, مناطقی مانند حوض های زهکشی, تالاب ها, دریاچه ها و رود ها. مار های گارتر, چمن های بلند, لجن زار های نزدیک آب و مناطق جنگلی را ترجیح میدهند. در حین حضور در این مناطق, مار ها ممکن است در حفرۀ درخت ها, زیر چوب ها, آشغال برگ ها, سوراخ های زیرزمینی, صخره های برون زد و یا لانه های زیر زمینی که توسط دیگر حیوانات رها شده, دنبال پناهگاه بگردند. در این مکان ها آن ها برای غذا شکار میکنند, تخم میگذراند, از درندگان و شکارچی ها قایم شده و به دنبال گرما و فرار از ترمورگولاسیون (تنظیم دمایی) هستند. بنا بر این, اگر شما ماری را حال خزیدن به داخل سوراخی ببینید, ممکن است با دیگر حیوانات وحشی که در سوراخ های زیرمینی لانه میکنند نیز مواجه مشکل شوید. حیاط پشتی تان, زیرزمین و/یا ایوان جلویی خانه تان میتواند محلی برا پناه گرفتن مار ها باشد.

 

به دنبال پوست مار باشید

 

مار ها به صورت متدوام پوست میریزند, در یک ماری که به صورت فعال در حال رشد است این امر ماهی یک بار اتفاق میفتد. این عمل باعث میشود تا مار ها پوست آسیب دیده شان را ترمیم داده و از شر انگل ها خلاص شوند. در هنگان آماده شدن برای ریختن پوست, مار ها شاید خودشان را به سنگ یا تکه چوبی بمالند تا به شکستن پوستشان کمک کند. پوست مار میتواند جزئیاتی از الگوی اندازه های قبلی اش و شکل بدن از جمله چشمش به ما ارائه دهد. اما پیدا کردن پوست ریخته شده مار ها میتواند سخت باشد, چون آنها معمولا توسط جوندگان و حشرات, طی چند روز خورده میشوند. اگر شما با ماری در هنگام پوست ریزی و یا موقع دیگر مواجه شدید, آن را به حال خود بگذارید. مار ها در حین پوست انداختن به راحتی تحریک میشوند و ممکن است در صورت احساس خطر و تهدید نیش بزنند.

 

به دنبال مدفوع مار بگردید

 

مار ها نیز مانند همه حیوانات وحشی ضایعات بدنشان را به صورت مدفوع دفع میکنند. برای شناسایی مدفوع مار مهم است که رژیم غذایی مار را بنشاسیم. این, معمولا شامل حشرات و پستانداران کوچک مانند موش و همچنین خزندگان کوچک تر میشود. شما میتوانید رد پاهایی از شکار های مار در مدفوعاتش پیدا کنید, مثل مو و تکه استخوان. اندازه مدفوعات بستگی به اندازه و طول مار دارد. به طور کلی مدفوع مار ها به شکل لکه های ضخیم, خمیر شکل و قهوه ای-تیره ظاهر میشوند, همراه با یک نقطه کوچک سفیدِ گچی در یک انتها. مدفوعات مار مانند پوست ریخته شده آن ها, میتوانند نسبتا سریع تجزیه شوند.

 

مقالات مرتبط