09039833345

 

چه چیزی باعث جذب ساس ها میشود؟

 

قطعا اصطلاح "خوب بخواب، نذار ساس ها گازت بگیرند" (اصطلاحی آمریکایی) را شنیده اید، و به عنوان یک کودک شاید فکر میکردید که ساس ها فقط در اصطلاح های شبانه وجود دارند. اما این حشرات کاملا واقعی هستند، و اگر مثل اکثر انسان ها هستید، دوست نخواهید داشت که آنها در خانه تان پیدا کنید.

 

اما این حشرات در مرحله اول چگونه وارد خانه شما میشوند؟ بیشتر بخوانید تا بفهمید چه چیزهایی باعث جذب آنها میشود، و با راه هایی که میتوانند وارد خانه تان شوند آشنا شوید.

ساس چگونه وارد خانه من می شود

 

ساس ها از چه چیزی تغذیه میکنند؟

 

ساس ها برای زنده ماندن، به تغذیۀ خونِ موجودات خون گرم نیازمند هستند. با اینکه آنها شاید روی بدن حیوانات نیز پیدا شوند، اما اکثرا آنها از خونِ انسان ها تغذیه میکنند.

 

ساس از چه چیزی تغذیه می کند

 

 

از آنجایی که ساس ها با خونِ موجودات خون گرم تغذیه میکنند، بسیار طبیعی است که آنها جذب شما شوند. آنها به طور بخصوص به دمای بدن شما، کربن دی اکسیدی که بازدم میکنید و دیگر علائم بویولوژیکی جذب میشوند. در واقع آنها ساس ها نامیده شده اند چون اکثر مواقع، آنها را در اطراف یا روی رخت خواب ها پیدا میشود کرد. درز و شکاف های موجود در جعبه فنرِ تخت خواب و قاب های تخت خواب، خانه های ایده آلی برای این حشرات به حساب می آیند که منتظر هستند تا شما استراحت کنید تا بتوانند کمی از خونِ گرمِ خوشمزه تان مزه کنند.

 

با این حال، باید در یاد داشت که این نوع حشرات در خارج از تخت خواب نیز پیدا میشوند. آنها در شب یا روز تغذیه میکنند. آنها زیاد منتظر این نیستند که شما بخوابید، بلکه بیشتر منتظر این هستند که شما کاری انجام ندهید و غیر فعال شوید. به این دلیل، ساس ها میتوانند در هر مکانی یا زمانی شما را نیش بزنند، چه در سالن سینما باشید، چه داخل یک تاکسی یا در یک محل حمل و نقل عمومی.

 

ساس ها از کجا می آیند؟

 

ساس ها به سفر کردن عادت دارند. آنها معمولا توسط انسان ها یا وسایل آنها مانند کیف، کیف پول و یا کت حمل میشوند. تقریبا هر مکانی که شما در آن نشسته یا استراحت کرده اید، مکانی است که امکان دارد این حشرات را گرفته باشید. به علاوه، افرادی که سفر میکنند- یا مهمان هایی دارند که به ملاقات آنها آمده اند- با خطر بیشتری برای مبتلا شدن به ساس ها رو به رو هستند.

 

شما تقریبا میتوانید از هر مکان عمومی که بتوانید فکرش را بکنید، این حشرات را با خود به خانه بیاورید. بعضی مکان هایی که ممکن است در انجا این حشرات برداشته شوند، عبلارتند از:

 

·       فرودگاه ها

 

·       ایستگاه های اتوبوس و قطار

 

·       مکان های حمل و نقل عمومی

 

·       سالن های سینما

 

·       هتل ها، مسافر خانه و میهمان خانه ها

 

·       آپارتمان ها

 

·       کتابخانه ها

 

·       مغازه های لباس فروشی

 

اگر به داشتن ساس در منزل مشکوک هستید، چه کار باید انجام دهید؟

 

ساس ها به خوبی میتوانند از دید شما پنهان شوند و تولید کنندگان پر کاری هستند. آنها میتوانند به عنوان یک بزرگسال به مدت 12 ماه زنده بمانند، پس راه حل های خودسرانه، روش مناسبی برای مقابله با این نوع آفات نیست. اگر فکر میکنید که مبتلا به این حشرات هستید، بهترین کار تماس گرفتن با یک متخصص کنترل ساس ها است. ترمینیکس میتواند به شما کمک کند.

 

یک متخصص حرفه ای سمپاشی قادر خواهد بود تا خانه شما را به خوبی، برای هرگونه نشانه ای از حشرات تخت خواب، بررسی کند. مکان هایی که آنها میتوانند پنهان شوند مانند تخت خواب ها، مبلمان و ملافه ها. بعد از این مرحله، تکنیسین ما با شما کار میکند تا راه حلی مناسب و مخصوص برای مشکل شما عملی کند.

 

همین امروز سفارشِ بررسی رایگانِ ساس ها خانه خود را، از تهران سم ثبت کنید. کافی است با شماره 09192281337 تماس بگیرید.

 

لینک مرتبط: https://www.terminix.com/blog/education/what-attracts-bed-bugs/

 

 

 

 

 

مقالات مرتبط