09039833345

آیا بویی شبیه به بوی آمونیاک استشمام کرده، مدفوعات کوچک دانه شکل سیاه مشاهده کرده اید؟ آیا رد پا های روغنی روی دیوار یا زمین دیده یا متوجه مواد جویده شده اید؟ پس احتمال در خانه شما موش وجود دارد. موش ها معمولا موجودات شب خیزی هستند و میتوانند برای مدت طولانی پنهان بمانند، بدون اینکه متوجه آنها شوید.

موش ها چگونه وارد خانه میشوند

قبل از اینکه موش ها در گوشه های پنهان خانه شما قایم شوند، باید بتوانند وارد خانه شما شوند. دسترسی به نقاط ورودی مختلف برای موش های مشکل نمیباشد، آنها بسیار انعطاف پذیر و ماهر هستند. در واقع، آنها میتوانند بدنشان را از داخل سوراخ های داخل دیوار ها، پنجره ها، درهای تخته ای که روی کف زمین نصب میشوند، تخته سنگ و کاشی ها، به راحتی رد دهند.

اگر خانه ای قدیمی دارید، شاید نخواهید که تمامی ورودی هارا کلا مسدود کنید، چون هیچکس دلش نمیخواهد داخل یک زندان زندگی کند. به هر حال، مکان خود را برای نشانه هایی از ضعف بررسی کنید و مراقب و محتاط باشید. موش ها موجودات شب خیزی هستند، آنها ترجیح میدهند در طول روز قایم شوند و از غروب تا طلوع به دنبال غذا بگردند. نشانه هایی که نشان دهنده وجود موش در خانه شما هستند را نیز بررسی کنید.

مواردی برای یادگیری بیشتر: چگونه موش صحرایی را از موش تشخیص دهیم؟ چه چیز های موش ها را به خانه شما جذب میکنند؟

 روش جلوگیری از ورود موش به خانه

چگونه از ورود موش به خانه خود جلوگیری کنیم

بهترین راه حل برای حل مشکل آلودگی موش، جلوگیری از ورود آنها به خانه در مرحله اول است. به یاد داشته باشید آنها میتوانند جثه انعطاف پذیرشان را از سوراخ های بسیار کوچک داخل دیوار و چوب ها وارد خانه میشوند. خانه خود را به دنبال سوراخ و حفره ها بگردید و آنها را پر کنید. پشم فولاد، مانع خوبی می باشد برای مثال.

موش ها به دبنال پناهگاه، غذا و گرما به داخل خانه ها می آیند. پس دسترسی به آنها را برای موش ها آسان نکنید. غذاهای خود را در داخل یخچال های با درب محکم یا ظروف شیشه ای که داخلشان هوا نمیرود نگه داری کنید. خرده نان ها و خرده های غذاهای دیگر را که روی زمین ریخته، تمیز کنید. به یاد داشته باشید که تمامی غذا ها را از دسترس خارج کرده و انبار کنید. و مطمئن شوید تمام سطل آشغال ها سرپوشیده هستند.

با انجام دادن چنین پیش گیری های ساده، میتوان شانس مبتلا شدن به آلودگی این آفات را پایین آورد. اگر آنها خانه شما را احاطه کرده اند و تعداشان زیاد است و شدت آلودگی بالا است، با خدمات کنترل آفات محلی خود تماس بگیرید تا سریعا از شر مزاحمان خانه خود خلاص شوید.

مقالات مرتبط