09039833345

 

حقایق عجیب و جذاب درباره موش ها

 

با نزدیک شدن زمستان, تب این ماه های سرد, موش ها به دنبال پناهگاه و غذا برای نجات یافتن میگردند. این یکی دلیل جدی برای نگرانی است چون اگر کنترل نشود میتواند منجر به یک آلودگی تمام عیار شود. موش ها موجودات جالبی هستند و ما حقایقی جذاب در رابطه با آن ها آماده کرده ایم که شما را بهت زده خواهد کرد.

 حقایق عجیب درباره موش ها

موش ها میتوانند در کوچک ترین شکاف ها جا شوند

 

موش ها توانایی فوق العاده ی صاف کردن بدن هایشان را دارند که به آنها اجازه میدهد در شکاف هایی به کوچکی 6 میلیمی متر جا شوند. (به سختی اندازۀ یک مداد)

 بویایی موش ها

این توانایی بینظیر آن ها شناسایی منبع آلودگی را برای صاحب خانه ها به شدت سخت میکند, به این دلیل پیشنهاد میشود که تمامی ملک خود را به دنبال هرگونه شکاف یا سوراخ کوچکی بگردید.

 

موش ها مانند شخصیت دِردِویل (بی باک) هستند

 

اگر با سریال معروف نتفلیکس به اسم دِردِویل آشنا باشید, میدانید که این شخصیت چون توانایی بینایی بشدت ضعیفی دارد دیگر حس هایش فراتر از حد و حدود عادی رشد کرده اند.

 

این نقطه مشترک دردویل و موش ها میباشد. به علت توانایی ضعیف بینایی شان, موش ها بر دیگر حس هایشان مانند, بو, شنوایی و لمس تکیه میکنند تا زنده بمانند.

 

موش ها هوای سرد را دوست ندارند

 

بسیار مرتبط است که با نزدیک شدن زمستان در مورد موش ها و عادت هایشان صحبت کنیم. آنها ترجیح میدهند که در خانه یا املاک تجاری پناه بگیرند تا هم از دست سرما فرار کنند و مکانی گرم پیدا کنند و هم بتوانند محلی همراه با منبع غذایی, برای ماه های سرد رو به رو برای خود فراهم کنند.

شنوایی موش ها قدرت

 

موش ها بینایی ضعیفی دارند

 

از آنجایی که ما یک تحلیل کامل بین شباهت موش و شخصیت دردویل انجام دادیم, میتوانیم به راحتی بگیم که این نکته خودش خودش را توضیح میدهد. موش ها قدرت بینایی خوبی ندارند ولی دیگر حس هایشان این ضعف شان را برطرف میکنند.

 

رشد دندان هایشان هیچوقت متوقف نمیشود

 

مانند اکثر جوندگان دیگر, موش ها دارای دندان های سوزنی تیزی هستند که هیچوقت رشد کردنش متوقف نمیشود. دندان آن ها با سرعت 0.3  میلی متر در روز رشد میکند, به این دلیل است که آنها مجبور هستند به صورت متدوام وسایل خانگی معمولی را بجوند و گاز بگیرند تا دندان هایشان را به اندازه قابل قبول پایین بیاورند.

 

موش ها قدرت شنوایی بی نظیری دارند

 

هنوز شمردن ابر قدرت هایی که موش ها دارا هستند, تمام نشده. قدرت شنوایی موش ها بسیار قوی تر نسبت به ما است. تحقیقات نشان میدهد آنها میتوانند فراصوت هایی تا 90 کیلوهرتز را بشنوند.

 

برای جذاب تر شدن چیز ها, موش ها از این توانایی برای برقرار ارتباط با یکدیگر استفاده میکنند و حتی به یک دیگر آهنگ های عاشقانه نیز میخوانند.

 

موش ها در پرش های بزرگ بسیار عالی هستند

 

به جز توانایی بی نظیر شنوایی شان, آنها همچنین میتوانند به ارتفاعات بسیار بالا بپرند. پرش های آنها در اندازه 25.4 سانتی متر ثبت شده اند. با در نظر گرفتن اینکه اندازه متوسط آنها 3 الی 10 سانتی متر است, این بسیار تحسین بر انگیز است.

 

موش ها بالا روندگان فوق العاده ای هستند

 

برای حتی بیشتر تحسی بر انگیز کردنشان در کنار توانایی بی نظیر پرش, آنها در بالا رفتن از چیزها نیز بسیار توانا هستند. نه تنها آنها توانایی فوق العاده بالا رفتن از طناب ها را دارند, بلکه آنها میتوانند از هر سطح افقی به بلندی 2 متر, به راحتی بالا بروند.

 

موش ها در رابطه با سفر کردن اختلال وسواس فکری دارند

 

حتی با تمامی توانایی و ابر قدرت هایشان, موش ها, از آنجایی که موش ها تمایلات مسافرتی عجیب و غریبی دارند, آنها بهترین همسفر ها نیستند. ممکن است عجیب به نظر آید, اما آنها ترجیح میدهند در امتداد لبه ها و دیوار های مجاور  سفر کنند.

 

موش ها عاشق اکتشاف و جست و جو هستند

 

مانند بسیاری از کاشفان بزرگ زمان ما, موش ها ماجراجویان پر اشتیاقی هستند. آنها دوست دارند که به صورت روزانه, محل خود را به دنبال هرگونه منبع غذایی جست و جو کنند.

 

موش ها حریص هستند

 

اگر یک چیزی بین من و موش ها مشترک باشد, آن توانایی های بی نظیرشان نیست بلکه این است که ما هردو عاشق غذا هستیم.

 

این موجودات همه چیز خوار, تقریبا هر چیزی که بتوانند به دست بیاورند را میخورند. آنها ترجیح میدهند که غذا های متفاوت را امتحان کنند تا غذای محلی شان را آزمایش کرده باشند.

 

در یک شب متوسط, موش ها بین 20 الی 30 بازدید از مکان های متخلف حاوی غذا انجام میدهند و از هر مکان به اندازه 0.15 گرم غذا با خود میبرند.

 

موش ها عاشق جویدن و گاز گرفتن هستند

 

همانطور که میدانیم, دندان های موش ها به صورت متدوام در طول زندگی شان رشد میکند, آنها مجبور هستند که چیزهای متفاوت را جویده و گاز بگیرند تا دندان هایشان را به اندازه ای راحت پایین بیاورند. وجه منفی این, آن است که آن ها معمولا سیم های برقی را میجوند که میتواند باعث به وجود آمدن آتش سوزی و دیگر ضرر های ممکن شود.

 

اینها حقایق جالب موجود درباره موش ها بود. هر چقدر این حقایق جالب به نظر برسند, این حقیقت را تغییر نمیدهد که موش ها مزاحم های بزرگی هستند و میتوانند آسیب های جدی به ملک شما برسانند و بیماری های خطرناکی را به دیگران پخش کنند.

 

اگر در خانه یا محل کارتان احیانان با یک موش مواجه شدید, بسیار مهم است که با یک متخصص خدمات کنترل آفات تماس بگیرید تا مشکل تان را بر طرف کند.

 

درباره موش ها بیشتر یاد بگیرید:

 

·       راه های موثر برای مقابله با موش ها

 

·       چگونه از شر موش ها به سرعت خلاص شویم

 

·       تفاوت بین موش و موش صحرایی (Rat and Mouse)

 

آیا برای خلاص شدن از شر موش ها در خانه یا محل کارتان به کمک نیاز دارید؟ با متخصصان تهران سم با شماره 09192281337 تماس بگیرید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.rentokil.ie/blog/facts-about-mice-that-will-blow-your-mind/

 

مقالات مرتبط