09039833345

مدفوع موش: چگونه مدفوع موش را شناسایی و از خانه خود تمیز کنیم

در طی ماه های سردِ سال, موش ها عادت دارند که به خانه ها پناه ببرند و در حالی که به دنبال غذا میگردند از سرما نیز در امان باشند. صاحبان خانه باید مطمئن شوند که احتمال وقوع مشکلی مرتبط را قبل از وقوع آن شناسایی کرده و اجازه ندهند تبدیل به آلودگی شود. یکی از رایج ترین نشانه های حضور موش در خانه, مدفوعات آن ها است.

مدفوع موش, یک مورد مشکل ساز برا تمام صاحبان خانه در همه جای دنیا است. مهم است که بدانیم این مدفوعات تهدید جدی به سلامتی انسان می باشد و در صورت مشاهده باید سریعا تمیز شود.

روش شناسایی مدفوع موش

موش ها میتوانند به صورت متوسط 50 الی 80 مدوفوع دانه شکل از خوب جای بگذارند. این مدفوع های دانه شکلی کوچک و سیاه رنگ هستند (تقریبا 3 الی 8 میلی متر اندازه دارند) آنها معمولا به صورت تصادفی در اطراف خانه پخش شده اند. شناسایی مدفوع موش بسیار مهم است چون کمک میکند تصمیم بعدی مرتبط با مقابله با احتمال آلودگی توسط یک جونده را گرفت.

آیا مدفوع موش ها خطرناک است؟

بیشتر مدفوعات موش در صورتی که تماس انسانی داشته باشند خطرناک میشوند. آنها بیماری های مختلفی را در اطراف جهان پخش میکنند. بیشتر آن ها یک تهدید سلامتی به حساب می آیند و در سراسر جهان رویشان تحقیق شده و نتایج دست یافته را ثبت کرده اند.  

در ادامه با تعدادی از بیماری هایی که از طریق مدفوعات موش انتقال میابد آشنا می شویم..

هانتاویروس

یکی از رایج ترین نوع های مریضی هایی است که در مدفوعات دانه شکل موش ها پیدا میشود. این بیماری یک بیماری تنفسی است که در ادرار و مدفوعات موش ها پیدا میشود. انسان ها میتوانند از طریق استشمام گرد و غباری که با ادرار و مدفوعات موش ها در تماس بوده اند, مبتلا به این بیماری شوند.

ویروس کوریومنژیت لنفوسیتی  (LCM)

این ویروسی که از جوندگان ریشه میگیرد, بیشتر از طریق موش های انتقال داده میشوند. اکثرا بعد از تماس با مدفوعات و ادرار جونده ی آلوده است که این بیماری انتقال داده میشود. این نوع آلودگی ها بیشتر در طی ماه های زمستان رایج است و این ویروس میتواند باعث مشکلات جدی عصبی در شخص شود.

چگونه مدفوع موش ها را تمیر کنیم

حالا که مشخص کردیم مدفوعات موش ها خطرناک هستند, حرکت منطقی بعدی این است که مطمئن شویم که هر گونه نشانه ای از آن ها در خانه ازبین بروند. برای این کار مرحله اول از بین بردن آلودگی جوندگانی است که در حال ایجاد همان آلودگی ها با تولید مدفوعات می باشند.

برخورد با چنین آلودگی هایی بسیار روند پیچیده ای دارند و هرگز نباید به صورت فردی و تنها, بدون داشتن ابزار مناسب و تجربه لازم انجام شوند. اگر احساس میکنید که یک آلودگی موش در نزدیکی تان وجود دارد مهم است که با متخصصین تهران سم جهت سمپاشی در تهران با شماره 09192281337 تماس بگیرید تا مشکلتان حل شود.

مقالات مرتبط