09039833345

 

در صورت مشاهده مار در خانه خود, چه کار کنیم

 

بعضی از مارها شاید به دنبال خانه باشند چون خانه شما برای آنها گرما در پاییز, و خنکی ایده آل در تابستان را ارائه میدهد. مار ها میتوانند به علت حضور جونده در خانه شما نیز جذب شوند. با این حال, مار ها به خانه شما تعلق ندارند. رایج ترین شیوه مقابله, شیوه خودت-انجامش-بده است, این گونه روش شاید همیشه موثر و یا امن نباشند.روش های حذف کردن مار باید متناسب با گونه حاضر باشد. چیزی که یک متخصص میتواند تشخیص دهد. استفاده از شیوه خودت-انجامش-بده که با دستانتان مار را برداشته از خانه خود دور میکنید, پیشنهاد نمیشود. ولی چندین روش در این شاخه هست که به صورت آنلاین, اطلاعات مفیدی در باره چگونگی برداشتن مار و حذف کردنش از خانه ارائه میدهد.

 

جارو کردن مار

 

یکی از ساده ترین روش حذف مار از خانه تان, استفاده از یک جارو است. با استفاده از دسته جارو و یک سطل میتوان مار را به بیرون از خانه انتقال داد. در نظر نگه دارید که سطل باید درب اش بسته باشد تا مار نتواند فرار کند. به یاد داشته باشید بیشتر از 3000 نوع گونه مار وجود دارد, که بیش از 600 تای آن ها زهر دار میباشند. به این دلیل, محتاطانه با مار ها برخورد کنید. مرکز ملی آفت کش ها پیشنهاد میدهد که شما همیشه فکر کنید مار زهر دار میباشد. مارها هنگامی که تحریک میشوند گاز میگیرند, و استفاده از جارو ممکن است دقیقا این کار را انجام دهد. برای بهترین روش, با یک متخصص مارگیری در تهران تماس بگیرید تا مار موجود در خانه ی شما را از آنجا حذف کند.

 

تله های بزرگ

 

یک روش به دام انداختن مار های موجود در خانه شما, استفاده از پارچه ای مانند گونی است. اگر مار در داخل خانه شما قایم شده, این راه حل شاید کمک کند تا مار خود را نشان دهد, با به وجود آوردن زیستگاهی جذاب. با توجه به گفته پن استیت, گونی مرطوب و نمناک میتواند یک محل تاریک و خنک ایده آلی برای لانه گذاری مار باشد. زمانی که مار کاملا داخل گونی جای گرفت, میتوانید آن را از خانه خود بیرون بیندازید. بیل و انبر رایج ترین ابزار برای برداشتن آنها است. نزدیک شدن به مار شما را در خطر می اندازد, به این دلیل پیشنهاد نمیشود. برای امنیت خود, در فاصله ای امن, دور از مار قرار بگیرید. یک متخصص میتواند به خوبی کمک کند تا مار از خانه تان بیرون آورده شود.

 

تله های  چسبی

 

یکی دیگر از روش های رایج مورد استفاده برای به دام انداختن مار ها در داخل خانه, تله های چسبی هستند. از 6 میلیمترِ یک تخته سه لا در اندازه 16 در 20 سانتی متر, برای پایه.حداکثر 4 تله چسبی مختص جوندگان روی یک سطح چوب نصب کنید تا به نتیجه برسید. برای این شیوه, باید مواد چسبناک تمام قسمت سطح را بپوشانند. مانند تله موش ها, مار ها باید از روی این سطح ها بگذرند و بخزند تا این روش جواب و نتیجه دهد. هیچ تضمینی وجود ندارد که این روش جواب خواهد داد.

 

از نقطه ضعف های این روش, امنیت و تمیز کردن آن است. برای افرادی که بچه دار هستند یا حیوانات خانگی دارند پیشنهاد میشود روش های جایگزینی را در نظر بگیرند تا فضای امنی در خانه شان ایجاد کنند. در صورتی که قسمتی از بدن آن ها با مواد چسبناک تماس داشته باشد, جدا کردن مواد چسبناک بشدت سخت خواهد بود و این شامل تماس نزدیک با مار نیز میشود که شما را در خطر قرار میدهد.

 

شما می توانید برای دور راندن و گرفتن مار در تهران با شماره 09192281337 تماس بگیرید.

 

 

 

مقالات مرتبط